Kašćelan je ambasadorki Medoks predstavio djelatnosti u koje bi mogli da se uključe i investitori iz Ujedinjenog Kraljevstva. U tom kontekstu pomenuta je gradnja hotela Lokanda kroz privatno-javno partnerstvo, kao i razvoj „zelenih“ poslova u Prijestonici.
On je govorio i o značaju Zakona o Prijestonici za razvoj grada, navodeći da je cilj lokalne uprave stvaranje uslova za nova zapošljavanja i privlačenje stranih investitora obezbjeđivanjem konkurentnih uslova i podsticajnih mjera za poslovanje.
Kašćelan je sa Medoks razgovarao i o funkcionisanju lokalne uprave u svijetlu političkih promjena u zemlji, kao i o uticaju odluka izvršne vlasti na opštine, a vezano za zakonsku regulativu i sprovođenje javnih nabavki, izdavanje planske dokumentacije i privremeno finansiranje.
Sagovornici su razgovarali i o mogućnosti da se reafirmiše ideja o bratimljenju Prijestonice Cetinje i britanskog kraljevskog grada Windsora, te saglasili da lokalna uprava pošalje pismo o namjerama britanskoj ambasadi u Podgorici kako bi se istražile mogućnosti za realizovanje ove ideje.
Ambasadorka Medoks kazala je da nije slučajno Cetinje njena prva stanica u obilasku Crne Gore, navodeći da se nada da će joj „putovanje“ na koje je krenula pomoći da bolje upozna Crnu Goru i njene stanovnike.
Ona je ocijenila i da je Cetinje kolijevka crnogorske kulture, dodajući da ono nije samo dio istorije Crne Gore, nego i njena budućnost.
Medoks je kazala i da se britanska ambasada trudi da unaprijedi investicione i trgovinske veze između Ujedinjenog Kraljevstva i Crne Gore, te da su posebno zainteresovani za ulaganja u inovacije i mlade.