
Skandalozne riječi upućivao je lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj, a sve je kulminiralo prizemnim i užasavajućim uvredama na račun poslanice Socijaldemokratske partije Draginje Vuksanović – Stanković.
Može se, stoga, reći kako je Savjet AEM adekvatno reagovao nakon burnih reakcija koje su u crnogorskoj javnosti uslijedile na sve što se po Novoj godini moglo čuti sa pomenute beogradske televizije. Mnogi su politički akteri, pritom, osudili govor mržnje – počev od opozicije, sve do pojedinih stranaka iz parlamentarne većine ili nekih njihovih poslanika.
I dalje bez reakcije
Naspram toga, nejasno je zbog čega i dalje ćute premijer Zdravko Krivokapić i predsjednik Skupštine Aleksa Bečić, koje je potpredsjednik SDP Nikola Đurašković prije dva dana pozvao da se oglase povodom nedopustivih uvreda.

“Ukoliko jasno ne osude mizogino divljanje velikosrpskog lajavca smatraćemo da isto podržavaju jer su svojim dosadašnjim djelovanjem, nažalost, pokazali da su im Šešeljevi stavovi puno bliži od građanske i evropske Crne Gore, a ćutanje na uvrede upućene Cetinjankama i Cetinjanima najbolja su potvrda takvog djelovanja”, poručio je Đurašković u četvrtak prije podneva.
Od tada do danas, Krivokapić se oglasio video čestitkom povodom Božića, našao je za shodno i da demantuje glasine kako je pozitivan na koronavirus. Bečić je, sa druge strane, informisao javnost gdje je bio tokom Badnje večeri.
Možda nijesu čuli?
Ono što je auditorijum čuo, kako o građankama Cetinja, tako i o Vuksanović – Stanković, oni očito nijesu. Slično je bilo i prilikom ranijih uvreda na račun poslanica opozicije, koje bi uglavnom dolazile od članstva partija iz aktuelne većine.
Ćutnja je to kakva, što su uostalom poručili i iz SDP-a, često zna da govori. A u ovom slučaju, ona možda govori upravo o tome da politička pripadnost katkad nadilazi potrebu da se makar i formalno osudi nešto što zahtijeva iskrenu reakciju.