"Naime i pored činjenice da je prvostepeno rješenje kojim je nezakonito razriješen komandir Službe zaštite, poništeno, istom nije omogućeno da nastavi da obavlja svoju funkciju ni nakon okončanja drugostepenog postupka, niti je prvostepeni organ postupio u skladu sa nalogom iz drugostepenog rješenja", saopštila je Zeković.
Uprkos tome što je Komisija za žalbe Vlade Crne Gore, kao drugostepni organ poništila rješenje Olivere Injac, gradonačelnica još uvijek nije sprovela odluku Komisije. Rješenje je tek prije dva dana dostavljeno Jankoviću, i ako je Komisija odluku donijela još 14. decembra.
"Da ignorisanje zakonskih regula, postupanje po subjektivnom nahođenju i neprofesionalizam postaju prepoznatljiv manir u Glavnom gradu, nažalost najbolje se reflektuje upravo u slučaju nezakonite smjene komandira Službe zaštite. Naime, podsjećanja radi gradonačelnica Glavnog grada Podgorica, kršeći sve obavezujuće odredbe, niti je pisanim aktom ukazala komandiru Službe zaštite i spašavanja Glavnog grada Podgorica, na navodno učinjene propuste i nepravilnosti u radu, niti mu je ostavila rok u kojem je dužan da ih otkolni, samovlasno mu donoseći rješenje o razrješenju, da bi po uručenju istog retroaktivno tražila da se razriješeno lice izjasni na tada saopštene razloge za razrješenje", navodi Zeković.
Zeković ističe da su se "anomalije u Glavnom gradu i nakon smjene vlasti samo nastavile"
"Budući da sam u više prepoznatih slučajeva, uspjela da dokažem i to pravnosnažnim odlukama mobing upravo u Službi zaštite, pa u tom pravcu uputno je navesti da je aktuelna gradonačečnica nažalosot promovisanjem sile, u više navrata usmenim putem “nalagala” smjenu komandira, previđajući opet a i radikalno gazeći imperativnu odredbu čl.22 Zakona o upravnom postupku, kojom je izričito definisano “Kad je propisano da žalba ne odlaže izvršenje rješenja, to se mora navesti u dispozitivu rješenja”", navodi Zeković.
Ovakvo, kako kaže Zeković, postupanje čelne osobe lokalne samouprave, nažalost osim što se evidentno pokazuje diletanstkim i neozbiljnim, takođe je nedopustivo i sa aspekta elementarnih očekivanja svih zaposlenih, kojima se u ovakovm odsustvu pravne kulture događa da gradonačelnica Glavnog grada usmeno naređuje “razduženja”, a što zaista u potpunosti urušava pravni poredak jedne zemlje kao i povjerenje građana u pravni sistem.
"Kada se ovakvom postupanju doda i činjenica da su svi navodi žalbe usvojeni od strane drugostepene komisije, i da je i formalno poništeno rješenje o razrješenju, dok se Glavni grad i dalje oglušava o dosljednoj primjeni zakona, postaje jasno da smo i dalje taoci sistema samovolje pojedinaca koji zloupotrebom službenog položaja a ponajviše zloupotrebom povjerenja građana, gaze sva osnovna načela postupanja u civilizovanom društvu. Nije suvišno ni ukazati da je kadrovsko rješenje gradonačelnice, za komandira Službe zaštite, osoba koja je upravo bila jedan od alata višegodišnjeg mobingovanja u Službi zaštite, a pritom je u pitanju zaposleni koji nema kvalifikacije za radno mjesto komandira, a što je upravna inspekcija već konstatovala i naložila otkalanjanje nepravilnosti Glavnom gradu. Nažalost, pokazalo se da je i taj nalog za Glavni grad, kao i drugostepeno rješenje Komisije za žalbe, uzaludan pokušaj pravnog djelovanja, u bespravnom sistemu", keže Zeković.