"Nosioci ideje za prekrajanje izborne volje, i rušitelji tada ustanovljene parlamentarne većine, do ovog trenutka nemaju kandidata za predsjednika Skupštine, a pritom zapomažu da sjednica nije zakazana. Uz to, sinoć je došlo do političkog veleobrta kroz javno saopštenu želju DPS-a da se vrati na vlast bez izbora, kroz njegovo učešće u budućoj političkoj Vladi", kazao je Zogović.
On navodi da je propala je ideja manjinske vlade, jer kako ističe nema mandatara takve Vlade, a ni 41 poslanika za takav projekat.
"U ranije naručenim analizama neki mediji, bliski predsjedniku DPS-a, saopštili su da Skupštinu Crne Gore može zakazati lično gospodin Ibrahimović Ervin. Ustav i poslovnik Skupštine eksplicitno propisuju da u toku trajanja redovnog zasijedanja, kao što je to sada slučaj, sjednicu Skupštine isključivo može zakazati predsjednik Skupštine. U aktuelnom slučaju to jedino može uraditi potpredsjednik iz najbrojnijeg poslaničkog kluba, kojeg je Skupština na plenumu zvanično odredila, do izbora novog, da vrši dužnost predsjednika Skupštine u punom kapacitetu", navodi u saopštenju.
Prema njegovim riječima to znači da mu, pored Poslovnikom propisanih prava i dužnosti, pripadaju i dužnosti koje proističu iz Ustava, kao što je, naprimjer, članstvo u Savjetu za odbranu i bezbjednost.
"Naglašavam da bi svaki pristup, pa čak i u analizama, da Skupštinu može sazvati bilo ko drugi, a ne Strahinja Bulajić, značio pravno nasilje i uvođenje potpune anarhije u pravni sistem. Rušenje ustavnog poretka neizostavno povlači i nesagledive posljedice po stabilnost i bezbjednost zemlje. Zato su medijske analize i spinovi sa predlozima da se političkom silom ruši ustavni poredak opasne, nedobronamjerne, a oni, koji bi to eventualno sprovodili, ulaze u zonu krivične odgovornosti.
Ponovio je da je potpredsjednik Skupštine iz reda manjinskih naroda, Ervin Ibrahimović, nema nikakvo ovlašćenje, niti ustavno, zakonsko i poslovničko uporište, na osnovu kojeg bi zakazao sjednicu Skupštine.
"Ubijeđen sam da je predsjednik Bošnjačke stranke u savjetima neimenovanih pravnih savjetnika, na koje se u svojim analizama pozivaju mediji, bliski bivšem režimu, prepoznao sve loše namjere i prljav posao koji mu se želi povjeriti. Ti pozivi, praktično, znače političko i pravno nasilje, koje bi za posljedicu imalo podizanje sveukupnih, ne samo političkih nego i vjerskih i nacionalnih tenzija u Crnoj Gori. To je poziv na sukobe kako bi se od krivično-pravne odgovornosti pokušali amnestirati oni, koji su tri decenije pljačkali građane Crne Gore", zaključuje Zogović.