- Apelujemo na klijente banaka da prilikom dobijanja sličnih poruka, prije nego pošalju tražene podatke, kod poslovne banke provjere da li se radi o bančinoj adresi.
Perišić je istakla da je, takođe, bitno detaljno pročitati svaki ugovor koji klijent zaključuje sa poslovnom bankom.
- Takođe, bitno je detaljno pročitati svaki ugovor koji klijent zaključuje sa poslovnom bankom, jer na taj način određuje obim prava koji banka ima nad njegovim ličnim podacima. Svako dodatno traženje ličnih podataka koje nije definisano ugovorom predstavlja potencijalni rizik i razlog za provjeru traženja tih informacija.
Ona je istakla da ovaj događaj treba da bude opomena za sve građane da vode računa o svojim ličnim podacima.
- Ovaj događaj treba da bude opomena za sve građane da vode računa o svojim ličnim podacima, te da se podigne nivo svijesti, da su lične podatke dužni dati samo na zahtjev subjekta koji za obradu istih ima osnov u zakonu - zaključila je Perišić.
Podsjetimo, prema pisanju Dnevnih novina, američki i kanadski hakeri su napali klijente najveće crnogorske banke CKB koji koriste e-banking servis, tražeći da im dostave povjerljive lične podatke. U akciji „Fokus“ nedavno su uhapšeni pripadnici zagoričkog klana zbog nelegalnog „skidanja“ novca sa elektronskih računa klijenata više banaka.