- Ostali sudski slučajevi su otvorili određene sumnje u nezavisnost pravosuđa. U svakom slučaju, mogućnosti uticaja politike trebalo bi da se isključe ili eliminišu definisanjem primjerenih ustavnih pravila o sastavu pravosudnog i Tužilačkog savjeta, kao i za izbor predsjednika Vrhovnog, Ustavnog suda i Državnog tužioca - rekao je Fišer.
Na pitanje da li je dovoljno snažna borba u Crnoj Gori protiv korupcije i organizovanog kriminala Fišer je rekao da skorije nije vidio velikog uspjeha u ovoj oblasti.
- Neke od presuda, a na koje smo gledali kao dokaz uspješne borbe s korupcijom i organizovanim kriminalom, pokazale su se kao nekompletne, i bile su poništene od viših sudskih instanci. Ipak, moram napomenuti da se tolerancija javnosti prema korupciji i društvena prihvatljivost koruptivnih praksi smanjila. Smanjio se prag tolerancije za izvršioce ovih djela, a porastao rizik da se počiniocima sudi za izvršeno krivično djelo. Ovo je ohrabrujući početak procesa transformacije i obuhvata cijelo crnogorsko društvo - kazao je između ostalog Fišer.
On je istakao da kada je u pitanju situacija u KAP-u, rješenje zavisi od Vlade i parlamenta i dodao:
- Ne vidim na horizontu nijednog viteza koji bi mogao spasiti KAP, platiti dug, dovesti najsavremeniju tehnologiju u fabriku, učiniti KAP sigurnim za životnu sredinu i učiniti ga ekonomski profitabilnim - zaključio je Fišer.