Brajušković je rekao da je Veljović organizator “crnih trojki”, koje su prebijale nepodobne novinare i opozicionare, navodeći da je on bio vođa jedne od trojki i objašnjavajući da je batinaškim eskadronom koordinirao Perović, sadašnji načelnik Zavoda za izvršenje krivičnih sankcija.
Veljović nije želio da komentariše, kako je kazao, netačne i neozbiljne izjave. Perović je odbacio Brajuškovićeve optužbe, ističući da će morati sve da dokaže pred nadležnim institucijama.
- Kvalitetan i uspješan parlamentarni nadzor nad sektorom bezbjednosti je osnovni preduslov da državu i njene organe i institucije građani shvate stvarno kao njihov servis, a ne kao vlast nad njima u bilo kom pogledu i u tom kontekstu zahtjevamo hitnu raspravu na skupštinskom Odboru«, rekao je agenciji Mina poslanik SNP-a, Vasilije Lalošević.
On je kazao da smatraju, iako su Veljović i Perović demantovali tvrdnje Brajuškovića, da je krajnje vrijeme da se u ovu priču uključi i Vrhovno državno tužilaštvo, odnosno vrhovni državni tužilac i ispita navode Brajuškovića i nakon toga pokrene postupak.
- U građanskom društvu slobodni ste onoliko koliko ste uspjeli da stavite pod demokratsku i civilnu kontrolu i nadzor sve institucije i organe iz sektora bezbjednosti. Ovo treba uraditi i zbog činjenice da je 2000. godine pretučen, po navodima štampe, od takozvanih crnih trojki i Duško Jovanović, tadašnji poslanik SNP-a, koji je, nažalost, četiri godine nakon toga, surovo likvidiran, rekao je Lalošević.
Prema njegovim riječima, to moraju uraditi i da bi dokazali da u Crnoj Gori mora postojati pravni sistem i vladavina prava i da mora postojati jednaka šansa za sve, odnosno da svi budu jednaki pred zakonom.