Šenavičus je pogođen iz vatrenog oružja u glavu i stomak, a podlegao je povredama u bolnici u Kosovskoj Mitrovici. Ranjena su još i trojica službenika.
Niko od uključenih u istragu nije želio da zvanično govori o motivima napada na pripadnika Euleksa. Sumnja da je riječ o profesionalcu se potkrepljuje navodima da je pucano na vozilo u kojem su bili pripadnici misije, a ne na vozilo koje se kretalo ispred i u kojem su bili pripadnici Kosovske policijske službe.
Iz Srbije i Brisela su stigle žestoke osude ovog čina. Premijer Srbije Ivica Dačić čuo se telefonom sa visokom predstavnicom EU Ketrin Ešton o situaciji poslije ubistva pripadnika Euleksa. Ešteno je ponovila stav EU da će i dalje „snažno i bez zadrške“ nastaviti angažovanje oko dijaloga Beograd - Priština i zatražila da počinioci ubistva budu izvedeni pred lice pravde. Dačić je izjavio da je napad na Euleks „ekstremistički, a ne patriotski akt, koji nanosi štetu Srbiji u cjelini“ i naglasio da napad najoštrije osuđuje cijela Vlada Srbije.
Prvi potpredsjednik Vlade Aleksandar Vučić rekao je da je „napad zapravo uperen protiv Srbije i srpskog naroda i poručio da će odgovor države biti žestok“.
Napad su osudili i predsjednik Srbije Tomislav Nikolić, predsjednica Kosova Atifete Jahjaga i premijer te zemlje Hašim Tači.
Generalni sekretar NATO-a Anders Fog Rasmusen izjavio je da je upotreba nasilja na Kosovu „neprihvatljiva i neće se tolerisati“. On je podvukao da će Kfor, u saradnji sa Euleksom, nastaviti da radi na uspostavljanju bezbjednog okruženja i slobode kretanja na Kosovu.
Napad je osudila i izvijestiteljka Evropskog parlamenta za Kosovo, Ulrike Lunaček koja je kazala da je šokirana i tužna zbog tragične vijesti. Ona je pozvala svjedoke da pomognu u rješavanju zločina.