Tičić
je kazao da je Vlada u 2013 godini privatizovala određene dijelove Budvanske rivijere , a tu se prije svega misli na poslovne objekte, koji su prodati putem akcija.
- U ovoj godinu Budvanska rivijera ima jedan ugovor sa kompanijom Franeta Gradnja sa kojom će zajednički da grade hotel u Budvi. Takođe Budvanska rivijera gradi i u Petrovcu hotel Kristal sa njemačkom kompanijom, tako da se time povećava i vrijednost kompanije- ocjenio je
Tičić.
On je rekao da je Vlada zadovoljna poslovanjem Budvanske rivijere u 2013. godini.
Tičić
se osvrnuo i na pitanja radnika i rekao da razloga za strah nema. - Sami radnici nemaju potrebu da osjećaju bojazan što se tiče radnih mjesta. Imaće socijalni program koji će da se reguliše, a od njih samih će zavisiti da li će da ostanu u novom kolektivu ili će da uzmu otpremnine- .
Sekretar Savjeta za privatizaciju vratio se i na slučaj Montenegro Airlines-a i rekao da za sada ne postoji interesovanje za tu kompaniju.
Tičić je kazao da je Savjet za privatizaciju prije desetak dana na poslednjoj sjednici usvojio plan privatizacije za 2014 godinu i u planu privatizacije uključio i Budvansku rivijeru.
- Ona je i prošle godine bila u planu privatizacije, međutim da li će doći do prodaje zavisi od odluke Vlade i od većinskih akcionara, koji će donijeti odluku tokom godine. Ono što je neophodno da bi bilo koji dio Budvanske rivijere bio privatizovan, on mora biti u planu privatizacije i to je razlog zašto je i stavljena Budvanska rivijera.Koja je cijena Budvanske rivjere-država posjeduje oko 57% akcija i u svakom momentu se zna nominalna vrijednost akcije. Budvanska rivjera ima i sudskih sporova, pa da bi došlo do privatizacije,mora doći do rješenja tih sporova, prije svega mislim na sporove sa hotelom Mogren, odnosno MERKOL grupom- kazao je Tičić i dodao:
-U suštini Vlada je zadovoljna sa poslovanjem Budvanske rivijere u odnosu na 2011 i 2012 u 2013 poslovali su 25% bolje nego u prethodnim godinama. Što se tiče same Vlade, ona je u suštini zadovoljna poslovanjem Budvanske rivijere u poslednjoj godini. Svaki akcionar je predstavljen u skupštini preduzeća i na taj način se oni bore. Oni mogu da učestvuju u privatizacionom toku, da prodaju svoje akcije ili da ih zadrže. Privatizacija će zavisiti od Vlade, koju će metodu da sprovodi što se tiče same Budvanske rivijere. Interesovanje postoji za određene dijelove, Budvanska rivijera ima svoje vlasništvo od Petrovca do Budve. Za Slovensku plažu ima određenih interesovanja i od eminentnih kompanija poput Interkontinentala. Sami radnici nemaju potrebu da imaju neko bojazan što se tiče radnih mjesta. Imaće socijalni program koji će da reguliše i zavisiće od samih radnika, da li će da ostanu u novom kolektivu ili će da uzmu otpremnine. Nema nikakvih bojazni.Zašto se određeni dio privatizuje - da bi bolje poslovao, da bi se pojavio i brend, da bi dolazilo više gostiju.
Tičić je naveo da je Budvanska rivijera interesantna investitorima u dijelu od samog hotela Mogren, pa preko Slovenske plaže, preko Palasa.
-Sve će zavisiti od odluke Vlade. 2013 godine Budvanska rivijera je privatizovala određene dijelove, tu se prije svega misli na poslovne objekte, koji su prodati putem akcija. U ovoj godinu Budvanska rivijera ima jedan ugovor sa kompanijom Franetagradnja? sa kojom će zajednički da grade hotel u Budvi koji će. Takođe Budvanska rivijera gradi i u Petrovcu hotel Kristal sa njemačkom kompanijom, tako da povećavaju svoj kapital, što je i vrijednost kompanije na kraju.
Kada je u pitanju podvodni kabl između Crne Gore i Italije Tičić je istako da on spada u kapitalne projekte u programu Vlade Crne Gore.
-Podvodni kabl je ušao u fazu gdje su urađena sva ispitivanja, donešen je detaljni plan i izvršena ekproprijacija zemlje. Što se tiče crnogorske strane, EPCG, urađeno je sve, raspisani su tenderi za izvođenje dalekovoda. Italijanska kompanija Terna provodi sve po planu. Kašnjena u tom projektu neće biti . Početna tačka počinje od Lastve grbaljske na primorju i završava na sjeveru- kazao je Tičić.
Po pitanju privatizacije Montenegro Airlines-a, Tičić je istakao da za sada nema interesenata.
-Da bi neko preduzeće bilo privatizovano, mora biti u planu privatizacije i iz tog razloga akcije koje država posjeduje stavljene su u planu privatizacije za ovu godinu. Montenegro airlines je bio dva puta na prodaji akcija ,ali to nije urodilo plodom. Kada se javi zainteresovana strana mogao bi da se dogovori način prodaje koji bi bio povljan kako za samu kompaniju, tako i za partnera- zaključio je Tičić