On je kazao da je namjera crnogorske Vlade da se jedan dio Solane urbanizuje neprihvatljiva iz tri razloga.
“Prvo, time se krši Odluka Skupštine Crne Gore iz 2012. godine da Solana ne može biti gradsko-građevinsko područje. Drugo, to bi bila nagrada trenutnom korisniku tog prostora, Eurofondu, iako je on u prethodnih deset godina sve učinio da Solana nestane kao privredni subject i treće, na taj način bi se ugrozio biodiverzitet Solane, odnosno došlo bi do „silovanja prirode“. Jer, ako želimo da ona opstane sa svim svojim karakteristikama, onda bi gradnja apartmana otjerala ptice kojima se ne može narediti kuda da lete”, smatra Abazović koji naglašava da je ulcinjska Solana mjesto izuzetne ekonomske, ekološke, kulturne i istorijske vrijednosti.
Abazović naglašava da se zato u Solani hitno mora uključiti kako bi se ispumpala slatka voda i kišnica iz bazena i upumpala morska voda i tako spriječila ekološka katastrofa u Ulcinju od mogućeg razmnožavanja malaričnog komarca, te obavila jubilarna 80. berba.
“Samo će u tom slučaju Solana sačuvati značaj u međunarodnim razmjerama, što od nas traži EU, a što će ponovo biti potvrđeno nakon otvaranja poglavlja 27. A narednu berbu mogu sprovesti oni koji su iskazali interesovanje da zakupe Solanu, ali i sami radnici uz pomoć dokazanih inženjera u Ulcinju, koji su proteklih godina napustili tu firmu”, poručio je Abazović i dodao da uz besplatnu morsku vodu i besplatne energente za proizvodnju soli, treba imati samo malo volje, znanja i vizije da Solana u Ulcinju nastavi sa radom.