-Juče je na jugoistoku Crne Gore i u regionu južnog Jadrana došlo do formiranja olujno grmljavinskih oblaka poznatih kao kumulonimbusi. Ta nepogoda je zahvatila mjesto ulaska Bojane u Jadransko more i na tom mjestu oblak je izazvao nepovoljne vremenske prilike i razaranja lokalnog karaktera. Za oblak ovakvog tipa vezuje se i pojava morske pijavice. To je pojava koja prati olujno grmljavinski oblak i ona se pojavljuje ispod baze oblaka. Ta pojava može da izazove vrlo nepovoljne vremenske prilike sa olujnim i kratkotrajno orkanskim udarima vjetra. Gotovo uvijek kada se desi takva pojava, dolazi do rušilačke snage-kaže Micev i dodaje da je dobro što je ova vremenska nepogoda rijetka i ograničena u prostoru.
- Piavica zahvati nekoliko stotina metara i traje nekoliko minuta, maksimalno 10 do 20 minuta. Ali i taj mali vremenski period trajanja je dovoljan da na zahvaćenom prostoru proizvede materijalne štete-naglašava Micev.

-Kada oni dobiju veliku snagu onda dolazi do formiranja usisne grane. Kada se ona spusti iznad vodene površine nastaje pijavica, a kada se spusti iznad kopna nastaje tornado. Pijavica ne egzistira kao samostalni meteorološki fenomen, već postoji isključivo kao sastavni dio olujno grmljavinskog oblaka. Mi smo u našem prognostičkom materijalu najavljivali opasnost od formiranja ovih oblaka i to se nažalost obistinilo-kaže Micev u izjavi za Portal Analitika.
On ističe da prema prognozama Zavoda za hidrometeorologiju i sezimologiju za danas i sjutra postoji indeks nestabilnosti koji ukazuje na mogućnost pojave olujno grmljavinskih oblaka, ali da se ne očekuje formiranje pijavica ili olujnih vrtloga.