Sastanku koji je upriličen u Prijestonici Cetinje, prisustvovali su i nacionalni koordinator Nacionalnog tijela za UNESCO Branislav Mićunović, te ambasadorka Crne Gore u Francuskoj i predstavnica naše države pri UNESCO Irena Radovića.
Tokom sastanka, najviše riječi bilo je o projektu upisa Istorijskog jezgra Cetinja na Listu zaštićene svjetske baštine, pri čemu je Bogdanović predstavio sagovornici dosadašnje, ali i predstojeće aktivnosti Prijestonice Cetinje u tom pogledu.
Bokova je naglasila da će UNESCO i dalje pružati intenzivnu podršku ambiciji Prijestonice Cetinje da istorijsko jezgro grada bude upisano na Listu zaštićene svjetske baštine.
Bogdanović je kazao i kako su, uz Prijestonicu Cetinje, u čitav proces uključene i brojne resorne državne institucije, pri čemu su sugestije i izvještaji koji gradskoj upravi dolaze od strane UNESCO od posebnog značaja.
Konstatovano je i da su u dosadašnjoj fazi izrade Nominacionog dosijea za upis Cetinja na Listu zaštićene svjetske baštine već ispoštovane preporuke i sugestije od strane komisije i eksperata UNESCO, pri čemu je izraženo uvjerenje da će dio momentalno otvorenih pitanja u predstojećem periodu biti uspješno riješen.
Generalna direktorka UNESCO posebno interesovanje iskazala je za proces izrade nominacionog dosijea za upis Cetinja na Listu zaštićene svjetske baštine.
Tokom današnjeg sastanka, govoreno je i o dinamici predstojećih aktivnosti, pri čemu je naglašeno da će one biti realizovane uz punu koordinaciju sa UNESCO.