- U Crnoj Gori nema površina koje su odobrene kao uzletište ili sletište, u slučajevima organizovanog letenja paraglajderom. Ipak, piloti paraglajdera imaju mogućnost, ukoliko se radi o samostalnom letenju - dakle ne letenje tandem paraglajderom, letenje u okviru obuke i u okviru sportskih priredbi i takmičenja, da u skladu sa Pravilnikom o uslovima i načinu vanaerodromskog slijetanja i polijetanja vazduhoplova vrše polijetanje i slijetanje paraglajderom u zoni slobodnog letenja. Trenutno su u procesu odobrenja uzletišta i sletišta u blizini Herceg Novog i Bijelog Polja – rekao je Nikolić za Portal Analitika.
Paraglajder kojim je upravljao mladić iz Berana, a saputnica mu je bila djevojka iz Bara u srijedu tokom slijetanja udarili su u parkirano vozilo i tom prilikom su povrijeđeni.
Nikolić je istakao da za vožnju paraglajderom moraju postojati vizuelni meteorološki uslovi koji omogućavaju sigurno letenje danju.

On je nglasio da shodno trenutnim regulatornim okvirima, za svaki let, pa i let paraglajderom mora se prethodno dobiti saglasnost nadležne kontrole letenja.
Kako je naveo ne postoje posebne rute za letove paraglajderom.
- Ono što je važno istaći jeste da se paraglajderom može letjeti u vizuelnim meteorološkim uslovima tokom dana, u vremenskom periodu od pola sata prije izlaska sunca do pola sata nakon zalaska sunca. Ukoliko se radi o kontrolisanom vazdušnom prostoru, letovi paraglajderom mogu se obaviti uz saglasnost pružaoca usluga u vazdušnom saobraćaju i obaveznu radio komunikaciju sa nadležnom kontrolom letenja. I, konačno, kada je u pitanju kontrolisani vazdušni prostoru u zoni aerodroma, letenje paraglajderom se može obaviti uz prethodno odobrenje operatora aerodroma i saglasnost pružaoca usluga u vazdušnom saobraćaju i obaveznu radio komunikaciju sa nadležnom kontrolom letenja – objasnio je Nikoilć.