-Naši kontrolori su još uvijek na terenu, što po pozivu korisnika, što samoinicijativno, zanjući koje su najrizičnije zone bile pod udarom nevremena. Što se tiče same zone morskog dobra, štete su velike. Još je prerano za bilo kakvu preciznu procujenu, s obzirom na to da obala još uvijek nije pročišćena od otpada koji je nevrijeme donijelo. Svaku štetu evidentiramo, kako po pozivu korisnika, tako i radom kontrolora-kazala je Jelušić.
Kada su u pitanju štete nastale na ugostiteljskim objekatima i plažnom mobilijaru, Jelušić navodi da su oni u vlasništvu privatnih korisnika i da kao takvi treba da budu predmet redovnog osiguranja. Što se tiče same zone morskog dobra i obalne infrastrukture, Jelušić napominje da će ona biti predmet sanacije JP "Morsko dobro".
-Dakle, kada se ovo nevrijeme završi potpuno, naše ekipe će obići teren i popisati štetu. Ukoliko je negdje šteta obimna, angažovaćemo i zvaničnog procjenitelja i predložićemo Upravnom odboru JP neka konkretna rješenja-kazala je ona.
Korisnici su već sada krenuli da otklanjaju nastale štete, a koliko će vremena biti potrebno, zavisi od vremenskih uslova.
- Ukoliko vrijeme bude loše, onda će biti malo teže očistiti plaže. Znamo da je korisnicima u interesu da očiste plaže, a nama da obala bude čista, tako da se nadamo a će to biti što prije-saopštila je PR preduzeća "Morsko dobro".
Štete su bile najveće u Budvi i Petrovcu, kaže Jelušić i dodaje da je JP "Morsko dobro" danas primilo i službenu zabilješku iz Herceg Novog sa fotografijama gdje se vidi velika šteta, posebno u blizini rijeke Sutorine i na Blatnoj plaži u Igalu.
Podsjećamo, veliko nevrijeme praćeno obilnim padavinama je prekjuče u potpunosti paralisalo opštine na crnogorskom primorju, a najveće štete su pretrpjeli Budva i Petrovac.