Cilj konkursa je da podstakne razvoj solidarnosti, humanosti i filantropije i ove vrijednosti proširi na što veći broj pojedinaca i preduzeća, upravo kroz prepoznavanje i nagrađivanje onih koji svojom podrškom razvoju društva i zajednice postavljaju standarde.
“Od prošle godine, ISKRA se dodjeljuje u sljedećim kategorijama: za doprinos na nacionalnom nivou, doprinos lokalnoj zajednici, za individualni i doprinos dijasporu. Pored navedenih kategorija, dodjeljuju se I dva specijalna priznanja: za medijski doprinos i za građanski doprinos opštem dobru”, kazao je Anto Janković, menadžer programa filantropije u FAKT-u.
On je naveo da na konkursu mogu učestvovati privredna društva i mediji koji posluju u Crnoj Gori, pojedinci iz Crne Gore i dijaspore, udruženja iseljenika i državne institucije.
“Svi se oni mogu samo kandidovati, a mogu ih kandidovati i bilo koji pojedinac, organizacija, grupa građana, institucija ili privredno društvo. Ponosni smo što je ideja „Iskre“ zaživjela u našem društvu i što kroz ova priznanja zaista možemo da se, u ime zajednice, zahvalimo onima koji pomažu da ta ista zajednica bude bolje društvo za sve nas. Cilj nam je da razvijamo davanje kao privilegiju, a ne kao obavezu”, objasnio je Janković.
Jubilarnu dodjelu nagrade „Iskra“ organizuje FAKT u partnerstvu sa Privrednom komorom Crne Gore, Upravom za dijasporu, Ministarstvom za održivi razvoj i turizam, a uz podršku Evropske Komisije, Fondacije “Ćano Koprivica”, Fonda braće Rokfeler i Čarls Stjuart Mot fondacije.
Filantropija je naziv za dobrovoljnu akciju za opšte dobro i opisuje davanje koje podrazumijeva šire i razvojne potrebe, kao što je podrška kulturi, nauci, zaštiti životne sredine, civilnom društvu ili razvoju demokratije.
Detaljne informacije o konkursu kao i prijavni formulari, nalaze se na web sajtu www.nagradaiskra.me.
Komentari ()