Tako je odlučio žiri kojim je predsjedavala Rada Šešić, a članovi su bili Svetlana Čirikova, Heronimo Molero, Gorčin Stojanović i Nikola Vukčević. U obrazloženju ove odluke istakli su da je „ljudski osjećaj o voljenju drugih i o posljedicama toga predivno prikazane u filmu, koji na autentičan način kombinuje različite scenske izvore“.
Kao i prethodne godine, dodijeljene su Zlatne masline za svaku od pet kategorija, kao i nagrade žirija za posebna umjetnička ostvarenja.
Tako je dobitnik Zlatne masline za najbolji dokumentarno-istraživački TV program u cjelini dokumentarac „Poboljšati svijet“ američkih rediteljki Keli Djuen De La Vega i Keti Galovej, uz obrazloženje da je riječ o „hrabrom i bez oklijevanja, efektnom dokumentarnom filmu o suštinskim temama, urađenom na viješt i duhovit način, praćen neizvjesnošću igranog filma“. Autorkama ovog filma, i producenstkoj kući Loteria Films pripala je i nagrada za nabolji autorski pristup (režija, scenario i produkcija). U istoj kategoriji za najbolji vizuleni identitet, odnosno fotografiju i montažu, nagrađena je poljska produkcija „Argentinska lekcija“ u režiji Vojceha Starona.
Među najatraktivnijim igranim programima, dramskim i serijskim, Zlatna maslina pripala je italijanskoj produkciji „San maratonca“, koju je režirao Leone Pompući, „priči o unutrašnjoj strasti, poštenju i nevinosti, ispričanoj u nepogriješivom, delikatnom filmskom stilu“. Kanadski reditelji Edrijen Mičel, Ken Giroti i En Viler proglašeni su najboljim rediteljima za rad na filmu „One izrađuju bombe“. Izraelski film „Lea i Darija“ koji potpisuje poznati hrvatski reditelj Branko Ivanda, dobitnik je tri nagrade: za scenario su nagrađeni Ivanda i Drago Kekonović, za fotografiju Mirko Pivčević, a za žensku ulogu Klara Naka. Najbolju mušku ulogu ostvario je Noe Hernandes u meksičkom ostvarenju „Potrčko“ u režiji Horhea Mihaela Graua, a ruski film „Špijun“ koji je režirao Aleksej Andrijanov dobitnik je nagrade za najbolju montažu.
Među selektovanim dokumentarnim programima iz oblasti ekologije i turizma, Zlatna maslina je dodijeljena kineskom filmu „Pristanište br. 1“ za „brilijantan minijaturni prikaz moći filmskog prikaza, elegantan i moćan u isto vrijeme“, a reditelju Guou Zongfuu pripala je i nagrada za nabolji autorski pristup. Program sa najbojim vizuelnim identitetom u ovoj kategoriji je „Alpi Berhtesgadena“, njemačka produkcija u režiji Jana Hafta.

Konačno, Zlatna maslina za dječiji program, koja nosi ime proslavljenog crnogorskog dječjeg pisca i TV autora Dragana Radulovića, pripala je kineskom programu „Cvjetanje uz suze“ u režiji Huaćinga Jina i Jinga Lina „za dubok i vjerodostojan portret dječijeg svijeta snimljen efektnom dugo-svjedočenom metodom“.
Producentska nagrada festivala pripala je Češkoj televiziji zbog, kako se ističe, „učešća sa tri različite produkcije, koje su sve ocjenjenje visokom ocjenom od strane žirija“.
- Sa velikom lakoćom i brzinom smo stigli do naših nominacija, možda i zato što dijelimo slične ideje o tome kako film, televizija i kinematografija treba najbolje da izgledaju: važne priče ispričane sa maštom i originalnošću, ističući ne samo sadržaj već i filmsku formu i jedinstveno pripovjedanje – naveli su članovi Žirija o radu na donošenju odluka o ovogodišnjim laureatima.
Oni su takođe istakli da je ovogodišnja selekcija „veoma jaka sa mnogobrojnim uzbudljivim filmovima“.
- Žiri smatra da je kvalitet selektovanih filmova izrazito visok, kao i raznolikost produkcija iz raznih zemalja, koja je rasprostranjena kao i filmski stilovi i autorski pristupi - riječ je Žirija.
Festival su zatvorili Momčilo Otašević i Sanja Jovićević, mladi glumački tandem iz serije „Budva na pjenu od mora“.
