Postojanje grafita prijavljeno je policiji, a nadležnom tužiocu je podnijeta krivična prijava.
„Najoštrije osuđujemo govor mržnje putem uličnih grafita prema LGBT zajednici, vjerskim i nacionalnim manjinama ali i Pravoslavnoj Crkvi koji je u stalnom porastu od pokretanja javnog rada prve LGBT grupe u Crnoj Gori i javnog deklarisanja prve homoseksualne osobe (Zdravka Cimbaljevića). Raniji gradonačelnik Miomir Mugoša, koji je imao i homofobnih istupa, ignorisao je sve inicijative "LGBT Foruma Progres" u vezi sa postojanjem i uklanjanjem društveno neosviješćenih grafita“, naveo je predsjednik LGBTIQ Socijalnog Centra Elmir Đoković.
Kako je istakao, korektno je podsjetiti da lokalne vlasti imaju drugačiji, neravnopravan, tretman prema govoru mržnje.
„Nakon zahtjeva Ambasade BiH u Podgorici brzo su uklonjeni, od strane ranijih gradskih vlasti Podgorice i Pljevalja, fašistički i šovinistički grafiti protiv Muslimana i Bošnjaka. Grafiti protiv LGBT zajednice godinama stoje i opstaju, a LGBT organizacije, preko svojih aktivista, trude se, koliko mogu, da ih uklone ili preprave s pozitivnijim sadržajem. Aktuelni gradonačelnik Slavoljub Stijepović u više navrata je pokazao priličan senzibilitet za prava i slobode LGBT zajednice. Osim neposrednog učeśća na Povorci ponosa on je, još ranije, kao ministar prosvjete, podržao uključivanje čitavog seta mjera u vladinoj LGBT politici kako bi se putem obrazovanja unaprijedio kvalitet života LGBT osoba“, saopštio je Đoković.
Podsjetio je na raniju inicijativu o donošenju zvanične odluke o obaveznoj upotrebi antigrafitnih boja i sredstava, kako bi uklanjanje neprimjerenih grafita, bilo koje vrste, postalo brže i jeftinije.