
Direktor i glavni i odgovorni urednik lista je Milenko Jovanović, a njegov pomoćnik Nebojša Kostić.
“Danas, kada se gase mnogi štampani, pa i elektronski mediji, među kojima i neki veoma prepoznatljivi, nerijetko i sa značajnom tradicijom, mi smo se odlučili da građanima Sutomora, turistima, ali i široj publici ponudimo nešto novo. Ništa epohalno, ali nešto novo, kao što rekoh. Ambicija nam je da budemo vjesnik promjena koje će neopravdano zapostavljenom Sutomoru donijeti zasluženi privredni, kulturni i svaki drugi procvat, ali i da u isto vrijeme tome damo i svoj pečat. Baš tako, neopravdano zapostavljenom Sutomoru, koje je decenijama najposjećenija turistička destinacija na barskoj rivijeri, ali i jedno od najposjećenih mjesta tokom turističke sezone na cijelom Crnogorskom primorju. I to, nipošto se ne svrstavajući na bilo čiju stranu među političkim subjektima, bez obzira na intimna, formalna i neformalna politička ili neka druga opredjeljenja svih aktera ovog poduhvata”, piše u prvom uvodniku Jovanović.
Od aktuelnih tema, časopis se bavi problemom napuštenih životinja koje lutaju Sutomorem, strukturom gostiju na sutomorskoj obali, privatizacijom imovine srpskih firmi i nicanjem velikih stambeno-poslovnih zgrada. Broj donosi i priču o prijateljstvu porodice Zanković i jevrejske familije Rihter koja traje gotovo 100 godina, prikaz nedavno izvedene “Spičanske svadbe”, rekapitulaciju “Dana Zagrađa”, ali i tekst o obnovljenoj tradiciji služenja vaskršnje liturgije i uskršnje mise u istom danu, u istoj crkvi - Svete Tekle.
Hotela “Inex Zlatna Obala” sjeća se Željko Milović u kolumni “Ineksov diznilend djetinjstva”.
Prvijenac “Sutomorskih novina” predstavlja riblji restoran “Tajne mora” u Haj Nehaju, a u sportskom dijelu Školu odbojke “Sutomore” i košarkaški klub istog imena. Broj zatvaraju aktuelnosti iz OŠ “Kekec”, te “vremeplovski” segment u kome čitaoce kroz vrijeme vodi starim razglednicama i prigodnim tekstom.
Ž.M.