Na ovom panel razgovori sa autorima ostvarenja i gostima festivala, oni će o dokumentarnim filmovima i umjetnosti uz učešće publike, govoriti na temu "Budućnost dokumentarnog filma u regionu - potencijal i mogućnosti".
Program se nastavlja u istom prostoru od 21 čas, kada će biti prikazan film "Tehnika narodu" Slobodana Maksimovića, a sat kasnije dokumentarac "Bolji život" Hane Polak.
"Tehnika narodu" Slobodana Maksimovića je priča koja počinje 1984. godine, kada su personalni računari pronašli put u domaćinstva širom svijeta. Slovenija, tada dio Jugoslavije, suočava se sa još jednom ekonomskom krizom i državna uprava uvodi nove mjere, među kojima je i zabrana uvoza računara. Međutim, to nije zaustavilo mlade entuzijaste da zauzmu važnu poziciju.
Danska autorka Hana Polak u filmu "Bolji život" predstavlja tinejdžerku Julu, koja po svemu sliči svojim vršnjakinjama širom Evrope, osim - po domu. Ona živi na najvećoj evropskoj deponiji, dvadesetak kilometara od centra Moskve. S majkom, drugom djecom, pijanacima i otpadnicima, Film prati Julu i njene drugove tokom 14 godina.
Sjutrašnji program 6. Underhill Festa obilježiće tri projekcije. "Visoki hrastovi" Radoslava T. Stanišića biće prikazani od 21 sat. Uslijediće predstavljanje još jednog mladog crnogorskog autora Ivana Čojbašića, sa "Točkovima" od 21.45 van takmičarske konkurencije, dok će ostvarenje "Pepe Muhika - Lekcije iz cvjetne leje" Hajdi Spekonje biće prikazano u 22.10 čas.
Svake večeri nakon filmova organizovano je druženje u bašti kafea Soul II Soul.
"Visoki hrastovi" podsjeća na saradnju, stvaralačko bogaćenje, kreativne posebnosti i doprinos scenariste Ratka Đurovića i reditelja Velimira Stojanovića, dok Ivan Čojbašić u "Točkovima" govori o Ninu, nekadašnjem vatrogascu, atletičaru i zavisniku od adrenalina, koji je prije pet godina doživio je nesreću iz koje je izašao paralizovan od vrata na dolje. Hajdi Spekonja u "Pepe Muhika - Lekcije iz cvjetne leje" predstavlja osamdesetogodišnjaka Hozea Pepea Muhiku - "najsiromašnijeg predsjednika na svijetu", koji poklanja sedamdeset odsto svojih prihoda. Sedamdesetih godina XX vijeka borio se kao gerilac protiv diktatorskog režima u Urugvaju, a od 2010. godine je na čelu te latinoameričke države.