Na okruglom stolu, koji je koncipiran kao radni sastanak, učestvovali su Petar Pejaković (Kotorski festival pozorišta za djecu), Ivana Mrvaljević (Gradsko pozorište Podgorica), Maja Mrđenović (ASSITEJ Crna Gora), Katarina Krek (NVO Teatar mladih), Davor Dragojević (Međunarodni festival lutkarstva Podgorica), Dejan Đonović (Gradsko pozorište Podgorica), Mirko Radonjić (pozorišni reditelj) i Gorčin Stojanović (Jugoslovensko dramsko pozorište).
Kako se navodi u saopštenju sa ovog susreta, s obzirom na to da je fokus ovogodišnjeg festivala crnogorsko pozorište za djecu i mlade, vrjednovanju njegovih dostignuća i razmatranju mogućnosti daljeg razvoja, osnovni cilj okruglog stola bio je iniciranje praktičnih koraka koji vode ka sistemskom uređenju izuzetno bitnog međuresornog područja u kojem se preklapaju kulturna i obrazovna politika, a u kojem je situirano i pozorište namijenjeno mladim generacijama.

Učesnici okruglog stola usaglasili su se da je u Crnoj Gori neophodno izvršiti reviziju odnosa pozorišta za djecu i mlade i obrazovnog sistema, odnosno redefinisati ulogu pozorišta u procesu odgoja i obrazovanja. Potrebno je učiniti inicijalne korake ka institucionalnim oblicima saradnje područja kulture i obrazovanja, te ka zakonskim i strateškim rješenjima za uređenje ovog izuzetno bitnog međuresornog područja. Naročito je istaknuta neophodnost da se pitanja kulturne politike za djecu i omladinu postave kao prioritet u Nacionalnom programu razvoja kulture za naredni period (od 2016. godine), kao i u narednim strateškim dokumentima Ministarstva prosvjete.
- Pozivu da učestvuju na okruglom stolu nisu bili u mogućnosti da se odazovu ministar kulture Pavle Goranović i ministar prosvjete Predrag Bošković, pa je dogovoreno da se konkretnim prijedlozima i projektima nastave da skreću pažnju donosiocima odluka i najširoj javnosti o značaju kulture i pozorišta za djecu i mlade - zaključci su jučerašnjeg okruglog stola.