Iako su mu predviđali brzu propast, čini se da je odluka bila dobra.
Prajs je svoju odluku obrazložio rekavši da želi da bori protiv nejednakosti u platama, posebno s obzirom na to da su plate menadžera “potpuno poludele”.
“Nejednakost u prihodima ubrzano se razvija i to u pogrešnom smjeru.” rekao je Prajs New York Timesu “Želim da se borim za ideju da svako inteligentan, vrijedan i produktivan ima pravo na životni stil srednje klase”.
Kritičari su rekli da to nikad neće funkcionisati, predvidevši mu brzu propast. I ispočetka se činilo da su u pravu.
Nakon što je sebi smanjio platu Prajs je morao da iznajmi svoju kuću kako bi dodatno zaradio jer nije mogao da pokrije privatne troškove. Morao je i da zaposli desetak novih ljudi jer je njegov postupak privukao brojne klijente, što je dobro, ali troškovi su značajno narasli jer je i novim zaposlenima morao dati istu platu od 70.000 dolara.
Bio je čak optuživan i da “širi komunističke ideje i ugrožava biznis u Sijetlu.
Međutim, pola godine kasnije se čini da se Prajsova nesebičnost isplatila. Kako piše Inc magazine profit kompanije se udvostručio u proteklih šest mjeseci, od uvođenja odluke o platama. Narudžbine novih klijenata su skočile sa 30 na 2000 mjesečno, a što je možda i važnije, u trećem kvartalu je skočio i procenat klijenata koje je Prajs uspeo da zadrži, prenosi Net.hr.