
On je dodao da ovakvo stanje u novinarstvu pokazuju i nedavni turbulentni događaji. Mustafić smatra da je objektivnost svedena na jako nisku razinu.
„Neki politički i procesi neke druge vrste često utiču na objektivnost. Negdje novinari i preuzimaju ulogu aksceleratora i ubrzavaju te procese. Po mom mišljenju u Crnoj Gori je jako loša medijska scena“, ističe potpredsjednik Skupštine Crne Gore.
Mustafić dodaje da „ne treba očekivati da medijska scena bude na većem nivou kada gotovo svi mediji kubure sa funkcionisanjem.
„Nema sredstava, tržište je malo, malo konzumenata, nemogućnost zarade iz marketinga i slično. Sve to skupa, čini uistinu težak položaj novinara, te uzrokuje da oni često zbog honorarnih apanaža i tezgi moraju da svaštare i često moraju da doprinose jednoj prilično brutalnoj utakmici u Crnoj Gori“, objašnjava sagovornik Portala Analitika.
Dugogodišnji novinar kao rješenje predlaže jačanje uloge samoregulatornih tijela.
„Na sve načine, pogotovo kada je riječ o javnim medijima, u smislu njihovog značaja za društvo, treba težiti da se prosto podigne nivo profesionalizma i jača samoregulacija. Treba razmišljati o položaju tih medija, prije svega kroz sredstva iz državnog budžeta, ali i lokalnih budžeta ako je riječ o lokalnim emiterima“, zaključio je Mustafić.
K.Ć.