- Tačno je da otvaram pozorište. Naš plan smo iznijeli ljudima iz Skupštine Grada Beograda, kojima se ta ideja dopala. Bili su veoma predusretljivi i ja sam im zahvalan na podršci - potvrdio je Trifunović.
On kaže da je naišao na razumijevanje za stav da u jednoj zemlji ili u jednom gradu ne može biti previše kulture.
- Svima sa kojima sam do sada razgovarao dopala se ideja. Potrebno nam je još kulture. Poređenja radi, Budimpešta je devedesete godine imala 92 pozorišta, a Beograd osam. Situacija je i danas slična - kaže poznati glumac.
Na pitanje da li je sam u projektu ili ima saradnike, Trifunović odgovara:
- Nisam sam, naravno, ali još je rano da govorim o drugim imenima... Ozbiljno se bavimo svim aspektima. Najvažnije je da okupite dobar tim oko sebe, a ja vjerujem da ću imati najbolje ljude na odgovarajućim pozicijama. Ne razumijem se u finansije, ali se razumijem u glumu i radiću to što najbolje znam. Ostale stvari prepustiću stručnjacima - zaključuje on.
List podsjeća da u Beogradu već godinama postoji više scena koje nisu na državnom budžetu. Uz najdugovječniji KPGT, svoju publiku ima i Slavija teatar Batrića Žarkovića, koji je ovih dana obilježio dvije decenije postojanja. Na spisku "privatnika" nalaze se i pozorište "Moderna garaža" Bratislava Petkovića i Pan teatar Olivere Vitorović.
Takođe, na mjestu nekadašnjeg Pozorišta lutaka "Pinokio" u Zemunu, nedavno je otvorena nova privatna scena "Kart blanš", u kojoj je angažovan kolega Sergeja Trifunovića, Boris Pingović.
- Na poznatoj adresi njegovaćemo prilično zamrli poetski teatar. Izvodiće se različiti umjetnički sadržaji - od kamernih teatarskih formi, preko kabarea i koncerata, do promocije izložbi - kazao nam je nedavno Pingović.
Izvor i foto: Novosti.rs