Navodeći kako je Crna Gora ušla u Novu godinu sa neriješenim starim problemima, od kojih je najveći siromaštvo, ona navodi da se mora obezbijediti da svi građani imaju jednake šanse za zaposlenje, a posebno oni iz socijalno isključenih grupa.
"Posebnu pažnju ćemo posvetili predlozima koji se tiču zaposlenja korisnika materijalnog obezbjeđenja i tu država mora odigrati veću ulogu. Moramo pomoći korisnicima socijalnih davanja da se aktivno uključe na tržište rada i u društveni život", istakla je Zilić Delić.
URA će se, kako je kazala, založiti da se korisnicima materijalnog obezbeđenja i drugih socijalnih davanja, obezbijedi povlašćen položaj prilikom konkurisanja za zaposlenje, pod uslovom da njihov obrazovni profil odgovara konkursu.
"Građanski pokret URA Crnu Goru vidi kao socijalno odgovornu državu koja brine o onima kojima je pomoć najpotrebnija. Zabrinjavajući je podatak da je danas u Crnoj Gori svaki dvadeseti stanovnik pogođen siromaštvom. Još više zabrinjava statistika koja govori da je svako deseto dijete siromašno. Nažalost, novac koji se izdvaja ni približno nije dovoljan da omogući korisnicima materijalnog obezbeđenja i socijalno ugroženima, život dostojan čovjeka", kazala je ona, uu podsjećanje da u Crnoj Gori granica siromaštva iznosi 186,45.