Tradicionalni događaj koji Đukić u okviru programa svoje Knjižare "Karver" priređuje već dugi niz godina, namjera je da publiku podsjeti na stvaralaštvo Danila Kiša upravo na dan kada je on rođen. I ovog puta je sala u objektu "Banja" bila puna, a u publici su se našli pripadnici različitih generacija, ali sa istom željom da čuju još nešto o ovom piscu.
Insert iz "Post scriptum"-a, koji je izveden i na Bitefu 2014. godine, bio je ujedno prilika da poznata glumica govori o nastanku tog projekta, na kome je radila sa dramaturgom i piscem Božom Koprivicom.
Veče je nastavio publicista i književni kritičar Marinko Vorgić, koji je pročitao odlomak o Kišu iz knjige nedavno preminulog slovenačkog pjesnika Aleša Debeljaka, te govorio o Kišovoj poetici "koja i danas nesmanjenim žarom uzbuđuje i inspiriše".

- Srećom, po učenike i pedagoge, što su u planove i lektiru uvrštene baš ove knjige. Ove knjige su djela koja čine prekretnicu u savremenoj literaturi, djela koja su mijenjala i promijenila iskazivanje osjećanja - naveo je on, te pozvao svoje učenike da predstave svoj kreativni prijekat - kolaž "Dnevnik čitanja" posvećen Kišu i njegovom djelu.
Podsjećamo, Danilo Kiš rođen je 22. februara 1935. u Subotici, a preminuo je 15. oktobra 1989. godine u Parizu i sahranjen u Beogradu. Tokom 1944. godine, nakon što su mu mađarski fašisti poslali oca u Aušvic, sa porodicom se posredstvom Crvenog krsta seli na Cetinje, u postojbinu svoje majke, Milice Dragićević. Završio je opštu književnost u Beogradu, bio je član Udruženja književnika Srbije i dopisni član SANU. Njegova prva knjiga sa dva kratka romana - "Mansarda" i "Psalm 44" - objavljena je 1962, a slavu je stekao romanom "Bašta, pepeo" iz 1965. godine.
K.J.