On godišnje uspe da proda 80 šunki od sorte koja u ovom trenutku broji nešto više od sto komada na cijelom svijetu. Edvardo odbija da bude klasifikovan kao čovjek koji prodaje najskuplju šunku na svijetu, više bi mu prijalo da njegovu šunku nazivaju najvrednijom, jer su za njenu proizvodnju bile potrebne decenije strpljenja, strasti i zadovaljstva.
Razlog zbog koga su farmeri zanemarili proizvodnju šarenih Jabugo svinja je zabrinutost zbog njihovog sporijeg rasta, a ponekad kopitama životinja nedostaje pigment koji predstavlja zaštitni znak iberijske šunke.
Donatove Jabugo svinje su strogo ekološki odgajane trčeći između pašnjaka, vodopada i hrastovih šuma, hraneći se samo hrastovom korom i aromatičnim biljkama. Svakoj svinji iz ove sorte potrebno je najmanje tri godine da dostigne odgovarajuću kilažu.
Da bi šunka sazrela potrebno je i do šest godina. Tako da od rođenja praseta, pa do finalnog proizvoda, šunke, potrebno je da prođe čak deset godina. Na pitanje zbog čega ne proizvodi više šunke Donato je odgovorio da je njegova obaveza prema okolini podrazumijeva limitiranu proizvodnju. On dodaje da je svojim svinjama obezbijedio zdravlje, zadovoljstvo i sačuvao ih od istrebljenja. (Blic)