Vidjećemo da se angažuju i druge službe sa kajacima i čamcima, da se pregledaju sve zone u kojima je moguće naći tijelo – kazao je Mijajlović za Pobjedu.
Jedanaest ronilaca i sedam logističara iz Bijele nastavili su juče potragu za jedanaestogodišnjim dječakom Ognjenom Rakočevićem koji se 4. maja iskrao iz porodične kuće u Ulici Vaka Đurovića u Podgorici. Oni su četiri sata pretraživali Moraču od hotela ,,Ambasador“ do Kolovrata, ali nijesu naišli ni na kakav trag.
Termalne kamere, ističe Mijajlović, ronioci koriste samo na mjestima gdje se nalaze sifoni, u koje ne mogu ući zbog struje. - U tom slučaju spuštamo kamere u sifone i tako pretražujemo nepristupačne djelove. Sifoni su karakteristični za Cijevnu, ali ih u Morači nema – kaže Mijajlović. Dosadašnja iskustva ronilaca, objašnjava on, pokazuju da se dešavalo da vodena struja odvuče čak i automobile daleko, a pijesak i šljunak ga zatrpaju. U tim slučajevima, nalazili bi tijelo 200-300 metra dalje od automobila, gdje samo ruka viri iz tog pješčanog nanosa. - Kad su velike bujice, dešavalo se da voda tijelo odnese čak do Adžovih vrba, mjesto gdje se Morača uliva u jezero. Tu je moguće tražiti čamcima i kajacima, jer ronioci ne mogu da rone, zbog raznih ispusta od Aluminijskog kombinata. Na tom mjestu ima dosta rupa zbog vađenja pijeska, a ispod vode se ništa ne vidi, te je moguće tražiti samo opipavanjem - kazao je Mijajlović. On je poručio da Centar preduzima sve radnje, ali da se nada da dječak nije u vodi