Radović je istakao da je evropska integracija projekt cijelog društva, te da se uključivanje predstavnika organizacija civilnog društva u pregovaračku strukturu pokazalo kao dobar model koji je doprinio objedinjavanju znanja i jačanju administrativnih kapaciteta neophodnih za uspješno vođenje procesa i ispunjavanje veoma zahtjevnih obaveza iz evropske agende. On je podsjetio da u pregovaračkoj strukturi ima više od 300 predstavnika civilnog sektora, te da su neki od njih članovi Pregovaračke grupe i koordinatori za pojedine oblasti u okviru poglavlja.
Takođe je istakao da predstavnici NVO-a daju veliki doprinos informisanju građana o procesu pristupanja Crne Gore EU, i da su aktivno učestvovali u izradi i sprovođenju Strategije informisanja.
On je ukazao na značaj učešća predstavnika civilnog društva u Zajedničkom konsultativnom odboru koji okuplja predstavnike NVOa i poslovnih udruženja iz Crne Gore i EU, istakavši da ono predstavlja mogućnost za jačanje njihovih kapaciteta i dobru pripremu za korištenje mogućnosti koje će donijeti buduće članstvo u EU.
Seminar koji je dio projekta "Regionalna konvencija o evropskoj integraciji", realizuje se u okviru saradnje Evropskog pokreta u Crnoj Gori sa Evropskim pokretom u Srbiji, Evropskim pokretom u Albaniji i Istraživačkim centrom Slovačke asocijacije, uz finansijsku podršku Međunarodnog Višegrad fonda. Na otvaranju skupa su govorili predsjednik Evropskog pokreta u Crnoj Gori Momčilo Radulović i ambasadorka Poljske u Crnoj Gori Irena Tatažinjska.
Na seminaru su učestvovali predstavnici nevladinih organizacija iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije i Srbije.