Ovaj duo poznat pod imenom „Vox 2 Feel“ nastupa širom regiona, priređujući koncerte raznolikog repertoara koji je, može se reći, izuzetno zanimljiv publici. Pejović kaže kako o muzici „ne razmišlja u kategorijama“.
- Za mene je sve to muzika. A muzika, samim tim i kamerna, predstavlja komunikaciju – ističe naš sagovonik.
On dodaje kako za same nastupe publika i nije naročito bitna. Ali ne zbog toga što je umjetnost jedina vrijednost kojoj treba posvetiti život, niti zato što se ukusi u muzici razlikuju.
- Sve dobro što ste u životu uradili bilo je onda kada ste slušali sebe, zar ne?! A kada ste slušali društvo, „society“ - od toga ništa bilo nije. Čak je i danas tako, kada je sve to malo teže uraditi. Muzika je medij koji sve to može da trpi. Uostalom, ljude možete da povrijedite nekim svojim ponašanjem, ali u muzici sve to nekako prolazi... Zato bih ja stalno svirao! Svirao, i pisao, i komponovao – navodi Pejović.
Mladi gudači iz Muzičke škole „Vasa Pavić“ u kojoj ovaj umjetnik predaje, priključili su im se na sceni tokom nastupa. Kako kaže naš sagovornik, taj ansambl je sam, „na brzinu“ sastavio.
- Oni odlično sviraju, bolje nego neki stariji. Jer, svi smo mi, negdje, i iskusni i neiskusni. Nekada oni imaju iskustva koja su nama vremenom „oduzeta“. Zato je divno svirati s njima – ističe on.
Nada se da će na red doći i snimanje albuma, ali njegova težnja savršenom na snimku uvijek koriguje tu njegovu želju.
- To što mi sviramo, nije baš primjereno tim albumima. Tu sve mora da bude čisto, sređeno... Naš koncert je, rekao bih, više za pogledati, ispratiti – smatra Pejović.
Nakon Podgorice, sljedeći nastup dua „Vox 2 Feel“ biće još jedan u nizu koje priređuju u inostranstvu.
- Naredni koncert biće u Beratu. U Albaniji nas već dobro znaju, jer smo više puta nastupali – najavljuje on.
Podsjećamo, Nedeljko Pejović završio je nižu školu u Podgorici u klasi Miodraga Ćupića. Srednju školu je pohađao u Podgorici i Beogradu, kod prof. Srđana Tošića i prof. Srđana Bulatovića, a diplomirao je na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu u klasi Srđana Tošića. Bio je član ansambla za ranu muziku Royal Consort. Pored velikog broja solo, kamernih i koncerata sa orkestrom, drugo područje njegovog rada je kompozicija i transkripcija. Objavio je i više udžbenika, član je Udruženja kompozitora Crne Gore. Angažovan je kao profesor gitare u Umjetničkoj školi za muziku i balet „Vasa Pavić“ u Podgorici.
Bojana Pejanović Kukić završila je nižu muzičku školu u Baru, a srednju u Kotoru, u klasi prof. Mirele Šćasni. Diplomirala je na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu u klasi prof. Radmile Smiljanić. Dobitnica je prvih nagrada na brojnim takmičenjima u zemlji i inostranstvu. Održala je niz solističkih i kamernih koncerata u Crnoj Gori, Srbiji, Austriji i Sloveniji. Do sada je tumačila uloge u Pergolezijevoj „Sestri Anđelika“, Mocartovoj „Figarovoj ženidbi“ i Glukovom „Orfeju“ operi. Angažovana je kao profesorica solo-pjevanja u muzičkim školama u Baru i Budvi.
K.J.