-RCUD i ovu poslovnu godinu završava vrlo uspješno bez dugovanja prema dobavljačima. Interesantno je napomenuti, čime se rijetko ko može pohvaliti, da je RCUD za jedan euro koji je država uložila putem izdvajanja iz državnog budžeta za ostvarivanje poslova od javnog interesa, uspio da prihoduje skoro tri eura kroz sopstveni angažman u realizaciji projekata za strane kompanije, i time vrati u državni budžet veća sredstva od onih koja su izdvojena za njihov godišnji rad. Uspješno su realizovani značajni projekti deminiranja pod vodom i na kopnu koji su imali za cilj da se stvore bezbjedni uslovi za rad gradnje infrastrukturnih objekata od javnog domaćeg i međunarodnog značaja. Tom prilikom podvodni demineri RCUD-a su oslobodili od zaostalih minsko- eksplozivnih sredstava površinu od oko 120 hiljada kvadrata i uklonili oko 700 kilograma raznih eksplozivnih sredstava zaostalih u podmorju u Prvom i Drugom svjetskom ratu- saopšteno je Portalu Analitika iz regionalnog centra.
U humanitarnim akcijama podvodnog traganja i vađenja utopljenih lica i potonulih predmeta ronioci RCUD-a su u protekloj godini, na poziv građana za pomoć, angažovani pet puta i u tim akcijama su proveli 19 dana u moru, jezerima i nabujalim rijekama, često rizikujući i svoje živote i pružajući pomoć tamo gdje pomoć drugih nije bila moguća.
-Ostvareni su značajni rezultati na polju obuke i usavršavanja profesionalnih ronilaca, tako da se na osnovu rezultata koje su ostvarili ronioci RCUD-a, često ističe u najpoznatijim međunarodnim ronilačkim organizacijama, da je ronilački tim RCUD-a jedan od najuspješnijih i najkompaktnijih u Mediteranu.
-O tome svjedoči činjenica daje ove godine na Izbornoj skupštini Svjetske akademije nauka za podvodnu tehnologiju i istraživanja koja je u martu održana u Bolonji, RCUD primljen među 25 članova koji čine ovu Akademiju osnovanu prije šezdeset godina. Da se radi o jednoj vrlo uspješnoj crnogorskoj priči, kada je u pitanju profesionalni rad, koji su kroz dodjelu najvećih svjetskih priznanja ocijenili poznati autoriteti u ovojoblasti širom svijeta, govori i činjenica da je svaki ronilac RCUD-a u protekloj godini pod vodom proveo u prosjeku oko 180 sati, od čega 30% na velikim dubinama preko 50 metara, roneći na gasne mješavine helijuma i kiseonika- zaključuje se u saopštenju.