Beč, Muzej kriminala
Da bi se posjetio Muzej kriminala, smješten u samom srcu grada, treba imati jake nerve, jer su ovdje dokumentovani svi najveći kriminalni slučajevi i slučajevi zavjere u Austriji. Nalazi se u zgradi iz 1685. godine i daje cjelokupan prikaz kriminalnih djela, od srednjeg vijeka, preko atentatora na carsku porodicu, pa do savremenih slavnih kriminalaca.
Rotembur, Muzej srednjovjekovnog kriminala
Prelijepi grad Rotemburg nalazi se na "romantičnoj ruti", ali u sebi krije i Muzej srednjovjekovnog kriminala. U muzeju se čuva stotinu originalnih predmeta iz čitave Njemačke koji ilustruju kakva su bila suđenja i instrumenti mučenja i kako su se izvršavale smrtne kazne.
Njujork, Muzej američkih gangstera
Veoma zanimljiv Muzej američkih gangstera veličine je jednog stana i u njemu se čuvaju neobične uspomene poput metaka, pištolja, posmrtnih maski i ostalih predmeta koji su pripadali Dilindžeru, Al Kaponeu, Lakiju Lučijanu i Džonu Gotiju.
London, Muzej Džeka Trboseka
Pošto je godinama tura "Putevima Džeka Trboseka" bila najpopularnija, u policiji istočnog Londona otvoren je i muzej posvećen najpoznatijem ubici 19. vijeka. Najzanimljivija je holografska prezentacija posljednjih sati života Trbosekovih žrtava. Kompletna izložba je, u stvari, posvećena forenzici.
Vašington, Međunarodni muzej špijuna
Pošto su zavjere i terorizam uvijek na naslovnim stranama novina, u Vaštingtonu je otvoren muzej koji prikazuje istoriju obaveštajnih i špijunskih službi. Predmeti koje su agenti koristili, kao i špijunska pomagala, kroz interaktivnu postavku predstavljaju omaž Džejmsu Bondu.