Kako ističu iz Morskog dobra, skupu su prisustvovali predstavnici Ministarstva održivog razvoja i turizma, Uprave za inspekcijske poslove, Nacionalne turističke organizacije, Crvenog Krsta Crne Gore, Uprave pomorske sigurnosti, Lučkih kapetanija iz Kotora i Bara, te predstavnika Sekretarijata za privredne djelatnosti i Komunalnih policija iz svih šest primorskih opština. Oni su razmatrali pitanja od značaja za pripremu i praćenje kupališta i lokacija u zoni morskog dobra tokom ljetnje sezone.

- Konstatovano je da je zajedničko i koordinirano djelovanje svih inspekcijskih organa u saradnji sa kontrolorima JP Morsko dobro najznačajniji preduslov za uspješnu organizaciju, red i bezbjednost na kupalištima i probalnom moru. Posebno je istaknuta potreba pojačane kontrole plovila i skutera u priobalnom moru, te uspostavljanje i održavanje reda u lukama, na pristaništima, privezištima i sidrištima. Nakon sastanka, održan je Dan otvorenih vrata u okviru kojeg su zakupci kupališta imali priliku da se upoznaju i informišu o svim potrebnim uslovima, porcedurama i pravilima za organizaciju kupališta u direktnoj komunikaciji sa predstavnicima JP Morsko dobro, opštinskih sekretarijata za privredu, republičkih i opštinskih inspekcijskih organa, lučkih kapetanija i Uprave pomorske sigurnosti, NTO, te predstavnicima Crvenog krsta koji sprovodi programe osposobljavanja spasilaca na plažama - navode iz te javne ustanove.
Takođe, zakupcima je predstavljen program „Plava zastavica“ sa mogućnošću prijave za dvogodišnju pilot fazu, zatim uključivanja u projekat poboljšanje uslova za reciklažu limenki na plažama koji je predstavila fondacija „Re-can“, te prezentirana „pametna bova“ koja u realnom vremenenu može da mjeri i dostavlja podatke o temperaturi mora, vazduha, UV zračenju, salinitetu, kao i drugi proizvodi Centra izvrsnosti BIO-ICT Univerziteta Crne Gore.