Postavka je dio međunarodnog projekta „Tina Modoti između umjetnosti i politike“, a vidjela je publika u Podgorici i Tivtu. Nju su najvećim dijelom činila ostvarenja nastala u Meksiku tokom druge decenije 20. vijeka, te nekoliko radova iz Berlina, kao i aktovi i portreti Tine Modoti koje su radili čuveni američki fotograf Edvard Veston i anonimni autori.
- Iako je stvarala u sijenci čuvenog američkog fotografa Edvarda Vestona, koji je bio njen mentor, italijanska fotografkinja Tina Modoti je u svom radu uspješno pokazala da je „moguće praviti društveno angažovanu umjetnost, a da se pri tom ne odustane od čiste umjetnosti“. Ova rođena Italijanka, koja je od modela i glumice nijemih holivudskih filmova - nakon preseljenju u Meksiko - postala oficijelna fotografkinja meksičkog muralističkog pokreta, ovjekovječila je radove Hozea Klementea Orzokoa i Dijega Rivere – kazala je umjetnička direktorka NVO Most kulture Vanja Vukčević za Portal Analitika povodom ove izložbe.

Prema njenim riječima, Most kulture za cilj ima povezivanje crnogorske kulturne scene sa organizacijama i institucijama kulture drugih država, kako bi pojačali međunarodnu saradnju i obogatili kulturnu ponudu u Crnoj Gori.
Projekat je u okviru programa međunarodne saradnje podržao Sekretarijat za kulturu i sport Glavnog grada Podgorice, uz pokroviteljstvom Ambasade Italije u Crnoj Gori. Izložba je bila uvrštena u program proslave Dana Evrope 2017.
K.J.