Popović je dobitnik Njegoševe nagrade za roman “Čovjek bez lica” i Trinaestojulske nagrade, najvećeg državnog priznanja za životno djelo.
Roman su 2016. objavili Otvoreni kulturni forum sa Cetinja i Fraktura iz Zagreba.
Njegoševa nagrada je nagrada regionalnog karaktera i dodeljuje se svake druge godine autorima književnih djela, koja su prvi put objavljena dvije godine prije izbora za Njegoševu nagradu, u jednom od južnoslovenskih jezika: bosanskom, bugarskom, makedonskom, slovenačkom, srpskom, hrvatskom, crnogorskom i albanskom jeziku.
Njegoševu nagradu dodeljuje međunarodni žiri, koji imenuje Vlada Crne Gore, sastavljen iz najpriznatijih književnika, stvaralaca i naučnika sa područja književnosti. Sva dokumentacija o dodjeli Njegoševih nagrada, imena nagradjenih i nekoliko primjeraka djela, čuvaju se u Njegoševi Biljardi na Cetinju.
Svake godine se ime novog dobitnika Njegoševe nagrade upiše na spomen ploči u Biljardi.
Sedmočlanski medjunarodni žiri je, u konkurenciji 21 kniževnih djela,odlučio je da Popoviću dodijeli največje književno priznanje za roman “Čovjek bez lica”.
Predsjednik žirija za dodjelu nagrade bio je Bogomil Đuzel (Makedonija), a Sloveniju je predstavljao član žirija Dušan Šarotar, poznati in priznati slovenački pisac, pjesnik, publicista in scenarista.
Promocija se odvijala u oba jezika, na slovenačkom i crnogorskom.
Medijatorka, predsjednica Crnogorskog društva Dijana Pajković, u uvodnom dijelu naglasila je da nas kultura i različitost povezuju a ne razdvajaju, i da smo ponosni na nacionalnu različitost i taj most poštovanja, koji su oba naroda (slovenački i crnogorski) znali sačuvati i ugraditi u jednu cjelinu.
“Ljudi bez lica” je djelo najviše umjetničke vrijednosti, a autor jedan od najplodnijih pisaca na crnogorskom tlu.
O piscu i njegovom romanu govorio je pisac Dušan Šarotar, koji je za roman "Čovjek bez lica" rekao: "Čovjek bez lica je autentičan i uznemirljiv roman, u kojem je autoru uspjelo združiti, na oko nezdružljivo, snove i stvarnost, istoriju i fikciju i naravno to, što može samo poezija, združio je ljubav i smrt, kao što to združuje samo istinska, prava umjetnost. Popović je pjesnik i tada kada piše brutalnu prozu, njegovo Cetinje je nalik na Marquezovu Macondu, znači skrivnostno, neobično, tragično i istovremeno lijepo i naravno vječno. To je roman, kojeg bi morali uskoro dobiti i u slovenačkom prevodu".
Promociji su prisustvovali predstavnici kulturnog i javnog života Slovenije, predstavnici Javnog sklada Republike Slovenije za kulturu, Literarne kuće, Saveza društava Maribora, predstavnici Ambasade Crne Gore kao i predstavnici crnogorskih društava u Sloveniji.