Od ukupnog izvoza kubanskih cigareta, 54 odsto je otišlo u Evropu, slijedi Latinska Amerika sa 17 odsto i region Azije i Pacifika sa 15 odsto, prenosi Capital.ba.
Prodaja Kini porasla je 24 odsto i tu je potencijal za rast najviši. Kina se svrstava u treći rang potrošača, iza Francuske i Španije.
“Kina ima tražnju na koju treba da odgovorimo i možemo da računamo na dvocifreni rast prodaje u godinama koje dolaze”, ocijenio je potpredsjednik kompanije Habanos, Hose Maria Lopes Inčaurbe.
On je rekao da je prodaja cigareta uticala na rast od pet odsto tržišta luksuznih proizvoda prošle godine, i očekuje se da na proizvodnju ove godine neće uticati prolaz razornog uragana Irma u septembru prošle godine.
Domaće kubansko tržište za kubanske cigarete takođe je ojačalo, zahvaljujući dolasku 4,5 miliona turista prošle godine.
Mada kompanija Habanos izvozi u veći dio svijeta i dalje joj je zatvoreno tržište Sjedinjenih Američkih Država (SAD) zbog embarga koji traje još od 1962. godine.
Zbog specifičnosti tla, klime i kvaliteta radne snage, kubanske cigare smatraju se najboljim na svijetu.
Najprodavanije marke su Cohiba, Romeo i Julieta i Montecristo, koje sve drži kompanija Habanos S.A, firma u vlasništvu kubanske države i firme Altadis, čije sjedište je u Španiji, ali koja ima britanski kapital.
- Portal Analitika/
- Kolaž /
- Zanimljivosti /
- Rekordan izvoz kubanskih cigareta
Rekordan izvoz kubanskih cigareta
Prodaja kubanskih cigareta porasla je 12 odsto prošle godine i dostigla
rekordnih 500 miliona USD podstaknuta time što Kina stimuliše uvoz luksuznih
proizvoda.
Agencije/Portal AnalitikaIzvor