Tonga i Samoa u polinezijskom trouglu su među prvima koji su sa vatrometom dočekali 2019. godinu. Posljednja mjesta na Zemlji koja će ući u Novu godinu su mala, udaljena američka ostrva kao što su ostrvo Bejker i Hauland, koja su nenaseljena.
Od naseljenih mjesta, posljednji dočekuju 2019. godinu stanovnici američke Samoe. Interesantno je da je Samoa prva zemlja koja je proslavila ulazak u Novu godinu sa neizbježnim vatrometom, a samo sat vremena letom udaljena američka Samoa mora da čeka još 12 sati da prođe da bi ušla u 2019. godinu, zbog vremenske razlike.
Australija uz spektakularne vatromete dočekala 2019.
Novogodišnje proslave organizirane su širom Australije, ali najviše posjetilaca privukle su one u većim gradovima među kojima su Sidnej i Melburn. I ove godine Australijanci su uz nekoliko desetina tona vatrometa ušli u novu godinu.
U Melburnu je s 22 mjesta lansirano oko 14 tona vatrometa, a igra svjetala na nebu trajala je oko deset minuta.Vatromete iznad Sidnejske opere i drugih simbola tog grada pratilo je više od 1,6 miliona ljudi. Trajali su deset minuta, a za njih su lokalne vlasti izdvojile oko 5,78 miliona dolara.
Poslije većeg dijela Australije dočekuje 2019. a za njom slijede Japan, Južna Koreja, mali dio Rusije i Indonezije, pa poslije slijede Indija, Šri Lanka, Azerbejdžan, Jermenija, UAE, Oman i Sejšeli.
U 22 sata po Griničkom srednjem vremenu 2019. dočekaće Grčka i još 30 zemalja, kao i Južnoafrička Republika, Sirija, pa onda u 23 slijede po GMT Njemačka i još 43 zemlje.
U 04:00 po GMT ulaze Kanada, Bolivija, Venecuela, Barbados, a u 06:00 veći dio SAD i Centralne Amerike, a u 09:00 Aljaska i neki regioni francuske Polinezije.