„Ministarstvo je tokom prethodnog perioda preduzelo aktivnosti na stvaranju pretpostavki za izradu Studije, pa se očekuje da će ubrzo, po okončanju procedure, biti započeta njena izrada što će uveliko omogućiti da gume ne budu razbacane i odložene, naročito u zaštićenim područjima, rijekama i šumama a čime će se takođe stati na put njihovom nepravilnom rukovanju i spaljivanju. Takođe, lokacija koja bude odabrana Studijom, omogućiće i da sva pravna lica koja posluju sa otpadnim gumama znatno rasterete svoje prostore od velikih količina istih“, saopšteno je Portalu Analitika iz Ministarstva održivog razvoja i turizma.
S obzirom na to da se radi o specifičnoj vrsti otpada, lokacija će zadovoljavati sve kriterijume, pogotovo protivpožarne zaštite, dok će za potrebe obezbjeđenja lokacije biti organizovana i 24-časovna čuvarska služba.
„Želimo da istaknemo da odabir lokacije predstavlja privremeno rješenje ali i prvi korak u suzbijanju ovog dugogodišnjeg problema, kao i da će Ministarstvo nastaviti da radi na njegovom rješavanju u saradnji sa Glavnim gradom Podgorica i njegovim nadležnim službama Komunalnom policijom, Komunalnom inspekcijom, Čistoćom d.o.o. i Deponijom d.o.o“, navodi se u saopštenju.