Posjeta je započela 15. oktobra 2019. godine Izložbom radova studenata Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore u Akademiji nauka i umjetnosti u Poznanju, Poljskoj. Predmet izlaganja je varijacija na temu prethodno realizovane izložbe u Podgorici povodom obilježavanja stogodišnjice od osnivanja internacionalne škole Bauhaus, 2019. Postavka je sadržala istraživačke radove i arhitektonske realizacije profesora, kao i diplomske radove studenata ovog fakulteta Univerziteta Crne Gore.
Na otvaranju izložbe govorili su Tomaš Mankovski, zatim prof. dr Robert Ast koji je inače sekretar komisije urbanizma i prostornog planiranja Akademije nauka i umjetnosti u Poljskoj. Na kraju je završnu riječ dao je prof.dr Svetislav G. Popović dekan Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, koji je publiku uveo u Izložbu.
Posjećenost izložbi je bila značajna, a knjiga utisaka je zabilježila brojne pozitivne komentare, među kojima se jedan posebno izdvojio: Slika o Crnoj Gori koju ste nam predstavili ovom prilkom je pjesma bez riječi, a vi arhitekte, profesori i studenti ste pjesnici slike crnogorkog prostora.
Tokom posjete, 16. oktobra 2019. godine organizovana su predavanja Prof. dr Svetislava G. Popovića i prof. dr Ilije Laloševića. Prof Popović je tokom radne posjete održao nekoliko predavanja na teme (1) Obilježavanja 40 godina od zemljotresa u Crnoj Gori; (2) Pregledu djela poljaka Adolfa Ciborovskog koji je kao ekspert Ujedinjenih nacija, te direktor Južnog Jadrana (1967-1968) bio zadužen za izradu planske dokumentacije Republike Crne Gore. Veliko interesovanje publike pobudilo je izlaganje na temu (3) Stara urbana cjelina prestonog grada Cetinja i Kolašina. Profesor Popović je zaključio svoja izlaganja predavanjem na temu (4) Sakralnih objekata u Crnoj Gori. Publika je iskazala pozitivne emocije tokom predavanja kada su opisi predstavljali detalje u vezi sa Sabornim hramom Hristovog Vaskrsenja u Podgorici, te Hrama Svetog Jovana Vladimira u Baru.
Prof.dr Ilija Lalošević je svojim predavanjem u Poljskoj predstavio publici iskustva proučavanja, zaštite i prezentacije Kotorske tvrđave, gdje je iznio i iskustva u procesu upisa Kotorske tvrđave na listu svjetske baštine UNESCO-a.
Predavanje je sadržalo poruke i iskustva kod revitalizacija palate Bizanti u Kotoru, a predstavljena je i analiza, sistematizacija i valorizacija istorijske dokumentacije o razvoju i arhitekturi utvrđenja Kotora. Predavanje je zaključeno predstavljanjem fortifikacione arhitektura Boke Kotorske.
Ova posjeta je bila inače uzvratna posjeta kolegama iz Poljske. Sredinom marta 2019. kolege iz Poljske su imali uspješnu izložba radova studenata i profesora arhitekture iz Poljske u zgradi Rektorata Univerziteta Crne Gore.