Ivanović je za Jutarnji program kazao da ideja o Muzeju postoji odavno, a da je dobio poziv od generalnog direktora Božidara Šundića u junu ove godine.
"Pošto prostor nije bio namijenjen za muzejsku postavku morali smo da napravimo neke izmjene. Bile su velike staklene površine, pa smo radili regips ploče bijele boje kako to ne bi iritiralo, zatim smo postamente obložili bijelom bojom za teške elemente, mikseve i druge aparate. Kada smo počeli sa odabirom predmeta vodili smo se time da svaki predmet mora biti konzervatorski tretiran. Od banera sa prvim signalom sa Volujice, kroz ostale eksponate, trudili smo se da prikažemo hronologiju razvoja RTCG”, kazao je Ivanović.

Smatra da su prilikom postavke poštovali sve muzejske standarde.
"Možda je falio neki katalog ili informator, ali sve to se može i kasnije riješiti."

"Muzej je postavljen u tri dijela. U prvom dijelu su kamere, odnosno reflektori, u centralnom dijelu su manji eksponati sa TV prijemnikom koji neprestano emituje arhiv RTCG, a na samom ulazu je tekst postavke", kazao je Ivanović.
Ivanović je, kako kaže, zadovoljan obavljenim poslom koji je uradio sa koleginicom, kustoskinjom Centra savremenih umjetnosti Marinom Čelebić.
"Mislim da smo pogodili cilj i predstavili hronologiju razvoja RTCG kako treba", kazao je Ivanović.