»ČEZ nije uključen u ovaj projekat u bilo kojem smislu«, rekla je agenciji Mina-business portparol kompanije, Barbora Pulpanova, odgovarajući na pitanje da li će ČEZ biti investitor u projektu s obzirom na to da je Škoda Praha pokazala interesovanje za izvođenje radova.
Iz kompanije Škoda Praha ranije su kazali da neće biti investitor projekta, jer je to preduzeće tradicionalni izvođač radova češke elektroprivrede za izgradnju termoelektrana i radi po sistemu ključ u ruke.
Škoda Praha je Vladi Crne Gore poslala pismo o namjerama u kojem su pokazali zainteresovanost za projekat izgradnje drugog bloka TE.
ČEZ je bio ozbiljno zainteresovan za kupovinu Termoelektrane i manjinskog državnog udjela u Rudniku uglja, ali se nije javio sredinom 2006. godine na ponovljeni tender jer, kako je tada objašnjeno iz kompanije, nije bilo prostora za značajne promjene prethodno nuđenog iznosa.
Češka kompanija je krajem 2005. godine za pljevaljske kompanije nudila 18 miliona EUR uz 43,8 miliona investicija.
Vlada je u junu 2007, na predlog Skupštine, odlučila da poništi tender i prekine pregovore o prodaji sa ruskom En plus grupom. Za zaključke da se obustavi privatizacija Termoelektrane i manjinskog državnog udjela u Rudniku uglja Pljevlja glasala je opozicija i Socijaldemokratska partija. Protiv skupštinskih zaključaka bila je jedino Demokratska partija socijalista.
Pregovaralo se o prodaji Termoelektrane za 45 miliona, a manjinskog paketa akcija Rudnika za pet miliona.
Izvor:MINA-BUSINESS