Gordana Borović iz Medijskog savjeta sa samoregulaciju za Antenu M kaže:
„ Ivanišević jeste osoba koja bila dugi niz godina na odgovornim državnim funkcijama i seksualne afere državnih zvaničnika bile su predmet javnosti i medija u mnogim razvijenim zemljama i ne predstavljaju ništa novo. Ovdje se postavlja pitanje da li je međutim od strane dijela crnogorske štampe pređena granica dobrog ukusa i da li je interes javnosti da zna sve detalje objavljene povodom ovog slučaja. Lično mislim da bi mediji u ovakvim slučajevima morali posebno voditi računa i o ponekoj možda teškoj kolateralnoj šteti koju ovakvim pisanjem mogu izazvati tim prije što je riječ o malom društvu kakvo je crnogorsko. Jasno je da javni funkcioneri moraju snositi posljedice svog javnog i privatnog ponašanja, ali mislim da mi kao novinari treba da sa većom delikatnošću obavještavamo o tome kako ne bismo izazvali posljedice koje nam nijesu ni dužnost a ni pravo da izazivamo.“
Profesorica Sveučilišta u Zagrebu Gordana Vilović, koja predaje i na smjeru novinarstvo na Fakultetu Političkih nauka u Podgorici, za radio Antena M ocjenjuje da je objavljivanje detalja intimnog razgovora u pojedinim crnogorskim medijima bilo, kako kaže, potpuno nepotrebno te da prelazi granicu dobrog ukusa:
„Ovo što je napravio list „Dan“ koji pretpostavljam hoće da bude ozbiljan prelazi tu granicu, gdje možemo čak govoriti o opscenosti, jer nema potrebe. Zaista mi se ne čini dobrim da se na taj način šokiraju njihovi čitatelji. Bila je potreba da se kaže, tu nema nikave dvojbe, a li ovo je po meni kad neko leži na podu pa ga još lupaš. I ne radi se više samo o njemu nego o puno ljudi koji su povezani sa njim i koji su potpuno nedužni. Ja njega ne opravdavam, da me ne biste pogrešno razumjeli, treba ukazati na to da je to neprihvatljivo i vjerovatno će se mnogi zamisliti, ne samo u Crnoj Gori nego i šire, da moraju biti drugačiji i da je njihova privatnost potpuno drugačija kada obavljaju neku funkciju u državi. Ja ne mislim da su oni izmislili taj transkript, ali ne znam u čemu je interes javnosti nakon svega.“
Dugogodišnji novinar Radovan Miljanić kaže da je novo vrijeme donijelo velike slobode - novinarski alat nasušno potreban, ali i, kako kaže, oruđe sa kojim treba znati rukovati:
„Protivnik sam svih ograničenja i zabrana i podržavam svako temeljno novinarstvo, ali bih se takođe založio za makar neku vrstu samokontrole i mjere. Što se tiče ovog događaja ja tu nemam neki naročit komentar, sve to za mene ima jedan nadasve kisio ukus, ako se o bilo kakvom ukusu i može govoriti. Ja sam tri decenije učio novinare da, žargonski rečeno ne krpe već da pišu, da čuvaju obraz sebi, profesiji i javnosti i da čuvaju dostojanstvo drugima. Sve je to danas u drugi plan gurnula senzacija, a privatnost je za sva vremena poginula, bar ja tako mislim.“
Profesorica Gordana Vilović napominje:
„ Novine treba da naprosto znaju koja je granica dobrog ukusa i profesionalnosti, gdje se donosi odluka i kaže se – ne mi ne idemo dalje, ovo je ta granica, izvijestili smo javnost i ona prosuđuje i najgora je osuda javnosti.“
Na pitanje da li je bilo potrebe za objavljivanjem baš svih intimnih detalja iz razgovora i da li je to u interesu javnosti da zna, Radovan Miljanić kaže:
„ Mislim da je interes javnosti nametnut upravo takvim pisanjima, javnost proguta ono što joj se ponudi, a šta joj se nudi to najbolje svi znamo i vidimo svakog dana. Protiv sam takvog novinarstva i nijesam pobornik raznih transkripata, senzacija i obrta i igranja sa ljudskim sudbinama. Danas novinarstvo sve više klizi ka tome i tužan sam zbog toga.“
Gordana Borović poručila je da će Medijski savjet analizirati izvještavanje u ovom slučaju.
(Antena M)