Društvo

U međunarodnoj akciji „Grom“ u Crnoj Gori lišeno slobode 13 lica

1204-Droga
S
lužbenici Ministarstva unutrašnjih poslova – Uprave policije su, danas  u saradnji sa Specijalnim državnim tužiocem, u više gradova u Crnoj Gori u okviru međunarodne policijske akcije “Grom” lišili slobode više osoba, navodi se u saopštenju dostavljenom Portalu Analitika.

U međunarodnoj akciji „Grom“ u Crnoj Gori lišeno slobode 13 lica
Portal AnalitikaIzvor

 

Službenici Uprave policije su lišili slobode sljedeća lica: A.F. (31) nastanjen u Podgorici, R.M. (23), R.M. (53), F.M. (15), svi iz Cetinja, R.N. (62) i M.A. (26), oba iz Ulcinja, Z.E. (28), državljanin Republike Hrvatske LJ.Ć. (30), N.M.(52), sva tri lica nastanjena u Baru, V.G. (33) iz Nikšića, zbog osnovane sumnje da su počinili krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije i krivično djelo neovlašćena proizvodnja držanje  i stavljanje u promet opojnih droga,

Takođe su lišeni slobode i H.M. (27) i A.K. (33), oba iz Ulcinja, zbog osnovane sumnje, da su počinili krivično djelo neovlašćena proizvodnja držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Uhapšen je i B.P. (37) iz Bara, zbog osnovane sumnje,  da je počinio krivično djelo nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija i protiv njega je podnijeta krivična prijava, zbog osnovane sumnje, da je počinio pomenuto krivično djelo.

- Policijski službenici intenzivno tragaju za još jednim licem koje se sumnjiči za krivično djelo neovlašćena proizvodnja držanje i stavljanje u promet opojnih droga, stoji u saopštenju.

Protiv pomenutih lica je podnijeta krivična prijava za navedena krivična djela. Kivična prijava je podnijeta  i protiv R.M. (34)  iz Bara i J.B. (37) iz Nikšića, koji se sumnjiče za krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije,  a koji su ranije lišeni slobode, zbog osnovane sumnje, da su počinili krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

U okviru akcije policijski službenici su danas izvršili pretrese pet objekata na području Bara, sedam objekata na području Ulcinja, jednog objekta  u Podgorici, jednog objekta u Cetinju i jednog objekta u Nikšiću, koje  su, sumnja, koristila pomenuta lica.

Pretresom stana koji koristi R.M. (23) iz Cetinja, pronađen je jedan pištolj nepoznate marke kalibra 9mm sa 50 metaka različitih kalibara i on se sumnjiči  i za krivično djelo nedozvoljeno držanje oružja  i eksplozivnih materija.

Pretresom stana koje koristi B.P. (37) iz Bara pronađen je jedan pištolj za koji on nije dao na uvid oružni list.

Pronađeno oružje će biti poslato na vještačenje  u Forenzički centar.

Tokom trajanja ove akcije koja je započeta u avgustu 2012. godine  i sprovodila se na teritorijama Crne Gore, Republike Srbije, Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske, ostvarena je saradnja između Ministarstva unutrašnjih poslova Crne Gore –Uprava policije, MUP-a Bosne i Hercegovine –Republika Srpska, MUP-a Republike Hrvatske, MUP–a Republike Srbije, Specijalnog tužilaštva Bosne i Hercegovine, Ureda za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala (USKOK) –Republika Hrvatska, uz podršku Centra za sprovođenje zakona u Jugoistočnoj Evropi (SELEC).

U toku akcije “Grom” na teritoriji Crne Gore zaplijenjeno je oko 312 kilograma opojne droge skank.

Akciju “Grom” na teritoriji Crne Gore, sproveli su službenici Ministarstva unutrašnjih poslova – Uprave policije (Odsjek za borbu protiv droge i krijumčarenja, Područna jedinica Podgorica, Područna jedinica Bar, Područna jedinica Nikšić, Područna jedinica Herceg Novi,  Ispostava Cetinje, Ispostava Ulcinj,  Posebna jedinica policije i Sektor granične policije).

Lica  koja su danas lišena slobode na teritoriji Crne Gore su uz krivične prijave procesuirana nadležnim državnim tužiocima.

Kako javljaju regionalni mediji, u međunarodnoj akciji već je više od 50 uhapšenih, a zaplijenjeno je više od 350 kilograma droge, ali i veća količina minsko-eksplozivnih sredstava i ilegalnog naoružanja..

U četiri zemlje slobode je lišeno više od 50 osoba koje se smatraju članovima organizovane  kriminalne grupe koja se bavila trgovinom narkoticima.

Združena akcija predstavlja do sada najbolje organizovanu zajedničku saradnju, kojom je zadan udarac strukturama narko-mafije koje djeluju na prostoru ovih zemalja, a više desetina osumnjičenih uspješno je lišeno slobode bez obzira gdje su se u tom trenutku nalazili", stoji u saopštenju Tužiteljstva BiH.

U zemljama regiona ova akcija ima različita kodna imena – u Srbiji “Grom”, u Bisni i Hercegovini “Svitanje”,u BiH "Šetač"...

1204-Droga-2
Portal Analitika