- Od januara 2014.godine počinje otplata kredita za izgradnju postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda koja će biti locirana na prostoru od Jaza do Buljarice. Izgradnja tih postrojenja obavezuje opštinu, da u početnim godinama obezbijede 6 do 8 miliona eura. Direktive Evropske unije su da direktni potrošači plaćaju ove obaveze. Svakako da smo svjedoci da je voda i Budvi i sada jako skupa za domaćinstva i ostale potrošače, ali će ona biti svakako veća kada se računu za utrošenu vodu dodaju računi za kanalizaciju. Naš zadatak je da u narednih nekoliko mjeseci, osmislimo sistem finansiranja projekta prečišćavanja otpadnih voda i da nađemo adekvatnu mjeru sa kojom ćemo obezbijediti izvore, po principu- dio od domaćinstava a dio od drugih potrošača, objasnio je Đurović.
Prema njegovim riječima, to će biti predmet javne rasprave koja će biti uskoro otvorena o nalaženju možda i alternativnih rješenja.
- Cilj je obezbijediti redovno servisiranje obaveza. Zbog toga će biti neophodno u najskorije vrijeme razgovarati sa građanima i ponuditi neka rješanja, kako bi postigli dogovor jer nas od januara 2014.godine čeka otplata kredita, poručio je Đurović, dodajući da će ta investicija uticati na stabilnost budžeta opštine i domaćinstava.
- Osnovica duga zavisiće od toga da li će Budva dobiti tri ili četiri postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda. Kada se utvrdi ukupan iznos invesicija, tada će se znati vrijednost investicija koje će okvirno iznositi 6 do 8 miliona eura u početnim godinama, naveo je Đurović, ističući da je budžet opštine sada- konsolidovan.
On je podsjetio da budžet opštine tokom 2010.godine nije bio konsolidovan, i da su karakteristike tog perioda bile-visok nivo neizmirenih obaveza prema komercijalnim bankama koji je stalno rastao, nizak nivo investicija i dugovanja prema zaposlenim.
- Tokom 2011.godine smo shvatili da se nalazimo u ogromnoj dubiozi i počeli smo nešto drugačije da razmišljamo. Tako da je budžet za 2011.godinu bio sanacioni, i tada je započeta konsolidacija koja se reflektovala kroz smanjenje obaveza i zaostalih dugova.Tada smo ostvarili budžet od 30,2 miliona eura u kome su dominirale obaveze iz prethodnog perioda. Te godine smo imali svega dva miliona eura vrijednih investicija. Tokom 2012.godine ostvarili smo blaži rast investicija, i imali budžet od oko 40,2 miliona eura. Ali uz jednu posvećnost vraćanju obaveza. U tom periodu smo izvršili restrukturiranje duga jer smo prošlu godinu započeli sa 55 miliona eura duga. Polovina budžeta se odnosila na neispunjene obaveze, ali za početak investicionog talasa zašto je utrošeno devet miliona eura, objasnio je Đurović. Prema njegovim riječima, u toj lokalnoj samoupravi su potpuno posvećeni naplati prihoda. Dug opštine je 46 miliona eura.
- Mogu reći da smo u planu za 2013.godinu predvidjeli između 15 i 16 miliona eura tekućih prihoda. Prošlu godne nijesmo imali zaduženja, uz veoma malu prodaju zemljišta, zaključio je Đurović.