Društvo

VIDEO

Batrićević: Cetinje poručilo neprijateljima da Crnu Goru nikada neće pokoriti

Portal AnalitikaIzvor

Na Cetinju je danas organizovano protestno okupljanje profesora i saradnika Fakulteta za crnogorski jezik i književnost (FCJK).

 

Protest na Cetinju ispred FCJK Protest na Cetinju ispred FCJK Protest na Cetinju ispred FCJK Protest na Cetinju ispred FCJK
3
Protest na Cetinju ispred FCJK
08.03.2021 11:00

 

Okupljenima se, između ostalih, obratio istoričar i predavač na FCJK-u Boban Batrićević.

„Dragi građani i građanke Crne Gore, slobodne Cetinjanke i Cetinjani, ovih teških i sudbonosnih dana za opstanak Crne Gore dok se sprovodi izdajnička i asimilatorska politika Cetinje, kao u najslavnijim danima svoje istorije, pruža otpor okupatorskoj sili koja se sručila na našu zemlju“, kazao je Batrićević 

Zato je, dodaje on, Cetinje danas raskošni simbol i vječni oganj crnogorske slobode koji poručuje neprijateljima da ona nije potpuno pokorena i da je nikada neće pokoriti.

„Marks je davno rekao da se istorije drugi put ponavlja kao farsa. Crna Gora danas živi nametnutu farsu nedosanjanoga sna u kome nema mjesta za Crnogorce. Tu frasu sprovode oni koji su palili sveti crnogorski barjak, ništili postojanje crnogorske nacije, crkve i jezika i koji prijete opstanku manjinskih naroda u Crnoj Gori“, istakao je Batrićević. 

Prema njegovim riječima, promoteri anti-crnogorske ideologije osokoljeni podrškom iz komšiluka i zamotani u tuđe državna znamenja sada žele udariti na razvoj FCJK koji nije pristao na kolaboraciju sa neprijateljima građanske Crne Gore.

„Svoje otrovne strijele natopljene mržnjom sada su uperili na sve one koji se drže poznatih riječi velikoga pjesnika: Crnogorci, ne ljube lance! Danas smo se simbolično okupili ispred zgrade nekadašnjega Ministarstva kulture koje je voljom crnogorskih neprijatelja ugašeno. Budući da oni otvoreno ne priznaju postojanje crnogorske nacionalne kulture. Narod kojem oduzmeš ime i jezik više ne postoji i lakše ga je pokoriti“, poručio je Batrićević. 

Portal Analitika