Oni su ponovili zahtjeve za isplatu neizmirenih obaveza države prema bivšim zaposlenima.
“Stečaj je uveden četiri mjeseca i dva dana nakon što je obavljen posljednji let. Time je i formalno preko 350 ljudi u Crnoj Gori ostalo bez zaposlenja. Prema mišljenju stručnih lica, gubitak posla predstavlja jedan od najstresnijih životnih događaja jer se gubitkom posla gube mnoge stvari: ekonomska sigurnost, mogućnost planiranja budućnosti i što je možda i najgore samopoštovanje”, kazao je predstavnik bivših radnika MA Srđan Habić.
Prema njegovim riječima uređenim državama tako težak trenutak se kompenzuje odgovarajućim otpremninama i pružanjem podrške u pronalaženju novog zaposlenja.
“U Crnoj Gori stvari stoje sasvim drugačije. Ne samo što u našem slučaju nije bilo ni pomena o otpremninama, već nam je poslodavac (što je u našem slučaju Vlada), ostao dužan sedam zarada i tri i po godine doprinosa”, kazao je on
Prema njegovim riječima, nepuna trećina zaposlenih je svoj angažman našlo u novoformiranoj kompaniji “na krajnje netransparentan i nepotistički način, a mi ostali, koje ministar Spajić elokventno nazva "bezvrijednima", prepušteni smo sebi”, kazao je Habić.
On je ustvrdio da su svi njihovi pokušaji da riješie egzistencijalne probleme putem institucija sistema “naišli na nerazumijevanje i ignorantski odnos i prebacivanje nadležnosti unutar Vlade”.
Poručio je da će nastaviti sa okupljanjima do ispunjenja zahtjeva, te da je sljedeća blokada saobraćajnice za sedam dana.