Njih dvije razgovarale su o budućoj saradnji u cilju poboljšanja zakonske legislative koja se bavi asistiranim reproduktivnim tehnologijama.
Sagovornice su se saglasile da je neophodno uspostaviti regulatorni i zakonski okvir koji podržava, štiti i pomaže osobama kojima je potrebno liječenje i djeci rođenoj kao rezultat liječenja asistiranim reproduktivnim tehnologijama.
“Saglasne su da se ovoj oblasti treba prići sa mnogo više senzibiliteta jer se radi o vrlo složenim ljudskim i emotivnim situacijama. Istakle su da je takođe vrlo važno da zakonodavstvo pruži dovoljnu autonomiju kliničkoj ekspertizi i korisnicima kako bi se bavili složenim i individualnim uslovima”, navode u saopštenju.
Bošnjak i Mihaljević razgovarale su i o održavanju panela na ovu temu u organizaciji Ženskog kluba i Odbora za zdravstvo, rad i socijalno staranje, kako bi se dobio najbolji pravni okvir i kako bi Skupština ratifikovala Rezoluciju Evropskog parlamenta u pogledu seksualnog i reproduktivnog zdravlja i prava u EU u kontekstu zdravlja žena.