Brajović je na sastanku sa ambasadorima zemalja članica Evropske unije i NATO-a i šefom delegacije Evropske unije u Crnoj Gori, poručio da je Crna Gora u nastavku zaokruženja svog nacionalnog i državnog identiteta, jačanja institucija i vladavine prava, donijela i Zakon o slobodi vjeroispovijesti ili uvjerenja i pravnom položaju vjerskih zajednica.
“Vladajuće strukture su pokazale visok stepen razumijevanja i tolerancije, dok ogroman broj građana ne podržava antidržavne i često veoma uvrjedljive poruke sa protesta”, naveo je Brajović.
Važno je, ističe, što se protesti održavaju na miran način, u čemu izuzetnu ulogu imaju nadležne državne institucije, među kojima najveći teret nosi crnogorska policija.
“Naše djelovanje treba da ide u korist građanskog društva i samih građana, bez obzira na političko opredjeljenje. Mi smo na dijalog spremni, ali za njega je neophodno da i druga strana ima definisane stavove i jasnu politiku”, naveo je predsjednik Skupštine.
Za prevazilaženje izazova i odgovore na aktuelna pitanja, osim vladajuće većine, kako dodaje Brajović građani su odgovornost delegirali i opozicionim parlamentarnim partijama.
“Za istinski demokratsko društvo, treba da se čuje i glas opozicije kroz jasan i konstruktivan stav u Parlamentu”, zaključio je Brajović.