Medojević napominje da prevoz od Aerodroma Tivat do Herceg Novog traje više od sat plus eventualno čekanje na trajektu, što je po njegovim riječima vrlo nekomforno.
“Vrijeme prevoza do Aerodroma Ćilipi (Dubrovnik) je oko 35 minuta plus vrijeme čekanja na granici, ali prihvatljiv komfor autobusa ili automobila. Potrebno je uvesti direktnu vezu brzim električnim brodom od aerodroma Tivat do Herceg Novog. Vrijeme putovanja na liniji Aerodrom Tivat - Porto Novi - Herceg Novi je oko 35 minuta vrlo komfornim, modernim putničkim brodom. Red vožnje se može uskladiti sa redom letenja aviona”, naveo je on.
Smatra da je putovanje krajnje atraktivno i u turističkom smislu I da ne bi značajnije uticalo na promet trajekta, jer se tamo pješači inače prevoze besplatno, a aerodromski minibusevi samo zauzimaju mjesto i plaćaju malo.
Razvoj cjeligodišnjeg zdravstvenog turizma kako smatra, zahtjeva sopstveni koordinirani plan razvoja oslonjen na tradiciju i akumulirano iskustvo iz Banje Igalo.
“U periodu posle pandemije, potreba za ovom vrstom medicinsko - turističke usluge će neminovno biti velika u čitavoj Evropi. Novi je izuzetno lociran. Cjeligodišnja sezona u Novom je ključno pitanje i za Aerodrom Tivat i za prinos na imovinu (restorane, taksi, apartmane, itd.) i za zaposlenost u Herceg Novom”, naveo je on.
Smatra da je potrebno urediti turističku ponudu u zimskom periodu.
“Dakle potreban je (vrlo) veliki akva park u prostoru sjeverozapadno od groblja Igalo koji bi bio snadbjeven grijanom morskom vodom. Imao bi i sadržaje koji su pokriveni i mogu se koristiti i zimi, a otvoreni dio sa grijanom morskom vodom može se koristiti i van ljetnje sezone. Isto tako potrebno je da Istitut Igalo i ostali hoteli imaju adekvatne sadržaje, bazene i drugo”, smatra lider PzP-a.
Za ovu svrhu, kako dodaje, potrebno je bitno poboljšano snabdevanje energijom. I to iz obnovljivih izvora.
“Herceg Novi i njegovo zaleđe je bogom dano za solarne panele i proizvodnju zelene energije”, zaključio je Medojević.