Početkom godine Narodna biblioteka "Radosav Ljumović" objavila je reprint izdanje ove Đurišićeve drame, a tokom Festivala književnosti u organizaciji Biblioteke upriličeno je i dramsko izvođenje koje su uveličali polaznici škole glume "Arlekin".
Kako podjsećaju iz podgoričke biblioteke, drama je dostupna za slušanje i na YouTube kanalu Biblioteke u okviru serijala "Čitamo crnogorske autore".
Podsjetimo, Dušan Đurišić bio je pjesnik, pripovjedač, dramski pisac, književni kritičar, književni prevodilac, satiričar, aforističar, antologičar, izdavač. Bio direktor Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“ i IK „Trag“ u Titogradu, rukovodilac Odsjeka za kulturu Republičkog sekretarijata za obrazovanje, kulturu i nauku Crne Gore, kao i dugogodišnji predśednik Udruženja crnogorskih pisaca za djecu i mlade i glavni i odgovorni urednik književnog lista za đecu „Osmijeh“.
Takođe, bio je predśednik Udruženja književnih prevodilaca Crne Gore, Udruženja crnogorskih haiđina, član crnogorskog PEN centra, Matice crnogorske i Crnogorskog društva nezavisnih književnika. Pokretač je literarnih manifestacija za đecu u Crnoj Gori: Susreta „Pod starom maslinom“ (1987), Festivala „Kraj zelene Zete“ (1993), Književnih susreta „Podgorici s osmijehom" (1993).
Godine 1970. osnovao je biblioteku za đecu „Sokolić“ i bio je volonterski urednik više od dvjesta izdanja. Njegove pjesme i priče prevedene su na četrdeset stranih jezika i nalaze se u lektirama i brojnim čitankama za osnovne škole, u udžbenicima i zbornicima. O književnom stvaralaštvu i prevodilaštvu Dušana Đurišića pisalo je više od osamdeset književnih kritičara iz Crne Gore, Srbije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske.
Dobitnik je više desetina domaćih i međunarodnih priznanja i nagrada. Godine 2017. postao je član Svjetskog književnog udruženja za mir i kulturu i do sada je jedini crnogorski pisac koji је izabran za člana te značajne asocijacije.