On je saoptšio da među odlukama Vlade o postavljenjima, posebno među odlukama ministara, ima onih koji se njegovoj partiji nikako ne dopadaju ali sa, kako je kazao, odlukom o razrješenju sedam ambasadora se potpuno slažemo i javno podržavamo.
Uglavnom, među njima su i oni za koje se može mirne duše reći da su privatni ili DPS ambasadori.
Odbijanjem predloga Đukanović bi ušao u zonu kršenja Ustava jer bi time prisvojio za sebe pravo da vodi unutrašnju i spoljnu politiku, a to je neprikosnovena ustavna nadležnost Vlade.
Uradi li tako nešto Vlada i parlamentarna većina moraju imati spreman odgovor. Eventualno Đukanovićevo odbijanje mora naići na jasnu i snažnu reakciju Vlade i Skupštine- naveo je Danilović.
Prema njegovim riječima, nadležnosti Predsjednika su prilično protokolarne i to je suština.
''Odlukom Vlade sedam ambasadora je opozvano i to je gotova stvar. Predsjednik bi mogao odbiti da pomenute ambasadore razriješi samo ukoliko bi izostalo mišljenje matičnog Odbora, u protivnom prekršio bi Ustav.
Nakon toga svaka, pa i privremena, kohabitacija sa Đukanovićem mora prestati.
Inače, Vlada treba da predloži izmjene smiješnog Zakona o predsjedniku kako bi se njegov glomazni kabinet vratio na nivo protokolarnih potreba koje predviđa Ustav.
Kada se steknu uslovi za neophodne izmjene Ustava biće racionalno promijeniti i način izbora Predsjednika jer je na osnovu ustavnih ovlašćenja jedino logično da se Predsjednik bira u Skupštini a ne na neposrednim izborima- smatra Danilović